Udany start rundy wiosennej Zaborzanki

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 kwietnia 2019 21:36

Zaborzanka wygrała w Głębowicach z tamtejszym LKS 3:2. Klub z Zaborza nie rezygnuje z możliwości walki o awans. Również i klub z gminy Osiek może napsuć jeszcze krwi niejednemu.

Wynik otworzyli goście. W 15. minucie sędzia zarządził karny za faul w polu karnym. Wykorzystał go Łach.  W 37. minucie  boiska po obejrzeniu dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartki musiał zejść Oczkowski. W 40. minucie kibice obejrzeli drugą jedenastkę. Arbiter odgwizdał ją za zagranie ręką. Jej skutecznym egzekutorem był Bieszczad. Nowy nabytek LKS Głębowice zdobył też gola trzy minuty później. Zdobył go, gdyż wcześniej sędzia dostrzegł faul na Drabczyku.

W przerwie Rafał Przybyła, trener Zaborzanki dokonał trzech zmian w składzie. Goście zaczęli przeważać, a gospodarze powoli opadali z sił. Przyjezdni mieli swoje sytuacje, ale na gola czekali do 78. minuty. Łach zszedł z futbolówką do środka i dobrym uderzeniem wyrównał. Podobnie zachował się Kidoń w 85. minucie. Przeprowadził indywidualną akcję skrzydłem. Później przedostał się na pole karne i plasowanym strzałem pokonał Klimczyka.

,,Dopóki mieliśmy siły, to dorównywaliśmy rywalowi i mieliśmy swoje sytuacje. W sił jednak zabrakło. Mieliśmy 18 osób  w kadrze. Mimo tego jednak, ustąpiliśmy fizycznie i kondycyjnie przeciwnikom. Ilość nie przełożyła się na jakość” – powiedział Przemysław Tlałka, grający trener LKS Głębowice.

,, W pierwszej połowie prowadziliśmy grę. Gra w osłabieniu liczebnym nie osłabiła nas tak na prawdę. Cieszę się, że wytrzymaliśmy. Ciężko pracowaliśmy na to zwycięstwo” – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

Niedziela 14 kwietnia LKS Głębowice – Zaborzanka Zaborze 2:3 (2:1)
Bramki: 0:1 Łach rzut karny 15., 1:1 Bieszczad rzut karny 40., 2:1 Bieszczad 43., 2:2 Łach 78., 2:3 Kkidoń 85.

LKS Głębowice: Klimczyk, Jarosz, A. Domasik, P. Szypuła (60. Wojtyła), Nowak (P. Szypuła), Drabczyk (55. M. Jaszczyk), Wasztyl (60. Wojtyła), Siwek, Sala (80. J. Siwek), Bieszczad, Ćwiertnia. Trener: Przemysław Tlałka.

Zaborzanka Zaborze: Oczkowski (37. czerwona za dwie żółte), Kyrcz (46. Pędlowski), Kleczkowski, Gąsiorek, Kowalski, Stańczyk (46. Gaweł), Borowski, Semik (46.  Gliwa), Góra, Łach, Kidoń (89. Welber). Trener: Rafał Przybyła.