Nowi zawodnicy Pulsu przyczynili się do jego zwycięstwa

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 kwietnia 2019 22:50

Puls wygrał na wyjeździe z LKS Palczowice 5:2. Do sukcesu Pulsu przyczyniły się jego nowe nabytki.

W 6. minucie rzut wolny wykonywał Żak. Po dobrej interwencji Zemły piłka trafiła z powrotem do wykonawcy stałego fragmentu gry. Ten zagrał do Mazura, który otworzył wynik spotkania. W 18. minucie Para zagrał za plecy obrońców. Do futbolówki doszedł Dzidek i skutecznie wykończył akcję.

W 26. minucie znowu rzut wolny wykonywał Żak. Tym razem podał do Mazura. Ten dośrodkował, a Stachura pokonał bramkarza strzałem głową. W 37. minucie Puls przeprowadził kontrę. Z lewego skrzydła podawał Wykręt. Dobrze w sytuacji sam na sam z bramkarzem zachował się Tobik.  W 40. minucie LKS Palczowice zdobył gola stykowego. Para wszedł z głębi pola i uderzył na bramkę. Błąd popełnił Ryszka, więc piłka po koźle wpadła do bramki.

W drugiej połowie trafiali tylko przyjezdni. Po zagraniu ręką jednego z zawodnika zespołu gospodarzy w 80. minucie sędzia zarządził rzut karny, którego wykorzystał Wanat. Wynik ustalił  Wykręt, któremu zgrywał Olkusznik.

,, Mecz był w miarę wyrównany. Przeciwnicy mieli jednak więcej sytuacji. W drugiej połowie gra nam się posypała. Puls mógł wygrać wyżej” – powiedział Piotr Folga, trener LKS Palczowice.

,,Nowi zawodnicy bardzo dobrze wkomponowali się w drużynę. Pozytywnie też zagrał Ł. Kumor. Ten szesnastolatek zadebiutował w naszej drużynie. Wynik 2:5jest najmniejszym wymiarem kary dla rywala”- powiedział Piotr Żak, zawodnik Pulsu Broszkowice.

Sobota 13 kwietnia LKS Palczowice – Puls Broszkowice 2:5 (2:3)
Bramki: 0:1 Mazur (6.), 1:1 Dzidek (18.), 1:2 Stachura (26.), 1:3 Tobik (37.), 2:3 Para (40.), 2:4 Wanat rzut karny (80.), 2:5 Wykręt 90+2

LKS Palczowice: Zemła, Nowak, Nidecki, Putowski, Nowotarski, Romanowski, Folga (46. Czopek), Molenda, Dzidek (65. Głąb), Kowalczyk (72. A. Folga), Para. Trener: Piotr Folga.

Puls Broszkowice: Ryszka, Gutka, Żak, Wanat, Michalec, Olkusznik, Tobik, Ł. Kumor, Mazur (85. Bagaziński), Stachura, Wykręt.