LKS Rajsko stracił punkty w Gromcu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 kwietnia 2019 02:49

LKS Rajsko przegrał w Gromcu z Nadwiślaninem 1:3. Teraz podopieczni Grzegorza Bąka mają trzy punkty przewagi nad wiceliderem.

Wynik otworzyli przyjezdni. W 26. minucie przeprowadzili atak pozycyjny. Sieczko zagrał wzdłuż bramki. Piskorz nie miał problemów z dopełnieniem formalności. Później zawodnicy klubu z gminy Oświęci mieli kilka okazji strzeleckich, ale nie podwyższyli prowadzenia. Senkowski w sytuacji sam na sam próbował przelobować bramkarza, ale to mu się nie udało. Gola mógł zdobyć Brańka, lecz niepotrzebnie dryblował. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy rzut rożny wykonywał Nadwiślanin. Dograną piłkę wybił obrońca. Za szesnastką uderzył Bogacz. Futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki.

Na początku drugiej połowy z dobrej strony pokazał się LKS Rajsko. Świetnie strzały Brański i Senkowskiego obronił Księżarczyk. W 81. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Gola zdobył Nędza. W końcówce jeszcze sędzia przyznał Nadwiślaninowi rzut karny. Wykorzystał to Szlęzak.

Niedziela 14 kwietnia Nadwiślanin Gromiec – LKS Rajsko 3:1
Bramki: 0:1 Piskorz 26.,1:1 Bogacz 45., 2:1 Nędza 81., 3:1 Szlęzak rzut karny 88.

Nadwiślanin Gromiec: Księżarczyk, Nowicki, Dulowski, Nędza (89. Głogowski), Niedzielski (51. Wierzbic), Palka (83. Boratyński), Piegzik, Szlęzak, Zajas, Zejma, Bogacz.

LKS Rajsko: Gielarowski, Sieczko, D. Jędrusik, Welber, Zimnal (75. Skiernik), Matlak (85. Bąk), Senkowski (75. K. Jędrusik), Czarnik, Mika (46. Ryś), Brańka (60. Ogórek), Piskorz. Trener: Grzegorz Bąk.