Niwa nadrobiła dwa punkty do lidera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 marca 2019 00:34

Niwa wygrała u siebie 5:0 z Arką Babice. Skoro LKS Rajsko zremisował, to klub z Nowej Wsi traci do niego sześć punktów.
W 6. minucie obrońca Arki niepewnie wybił piłkę. Ta trafiła do Piskorka, który skutecznie uderzył z pierwszej piłki. W 33. minucie Flis w okolicach środka wymanewrował dwóch rywali i znalazł sposób na bramkarza.

W 53. minucie Piskorek  w sytuacji jeden na jeden z golkiperem zachował się bardzo pewnie i posłał futbolówkę obok niego. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się nowy nabytek Niwy.; Skrzydłem zaatakował Flis i wystawił piłkę wzdłuż pola karnego na 12 metr do Rzepy. Były zawodnik Piasta Bieruń strzelił swojego premierowego gola. W 69. minucie Swarzyński na raty pokonał bramkarza i ustalił wynik spotkania.

,,Cały czas dominowaliśmy. Piskorek mógł zdobyć jeszcze trzy gole. Zagraliśmy mądrze i konsekwentnie” – powiedział Kamil Żmuda, trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 23 marca Niwa Nowa Wieś – Arka Babice 5;0 (2:0)
Bramki: 1:0 Piskorek 6., 2:0 Flis 33., 3:0 Piskorek 53., 4:0 Rzepa 60., 5:0 Swarzyński 69.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Gardyński, Stawowczyk, Mateja, Kukiełka, Holewa (60. Deska), P. Merta, Flis (75. D. Merta), Rzepa (78. Klimczyński), Swarzyński, Piskorek. Trener: Kamil Żmuda.

Arka Babice: Proksa, Bieda, Kędroń (46. Grabowski), Kobyłecki, S. Jaromin, Dworak (46. P. Jaromin), Lis,  Śliwiński, Pieczara (85. Ciupek), Smolik, Bartyzel (73. T. Jaromin).