Remis w derbach powiatu

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 marca 2019 00:33

KS Chełmek zremisował z LKS Rajsko 1:1. Kontekście walki o awans do IV Ligi goście mogą być umiarkowanie zadowoleni.
W tym meczu więcej działo się w pierwszej połowie. Goście mieli cztery dobre sytuacje. Jednej nie wykorzystał Piskorz. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Mika przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dobrą okazję miał również Senkowski. Otrzymał podanie od Sieczki, ale nie trafił czysto. W 22. minucie lider V Ligi otworzył wynik. Gospodarze popełnili błąd przy rozegraniu. Matlak przechwycił piłkę i zagrał prostopadle do Piskorza, a ten nie zmarnował sytuacji jeden na jeden z Żołneczko.

W tej części gry to jednak KS Chełmek był częściej przy piłce i starał się prowadzić grę Dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał Hankus, a jednej Kustra. W 43. minucie stan rywalizacji. Goście stracili piłkę na 25 metrze. Jeden z piłkarzy KS Chełmek zagrał do Hankusa, który skutecznie wykończył akcję.

W drugiej odsłonie jeszcze Kaleta strzelił z woleja, ale dobrze interweniował bramkarz.

,,Zagraliśmy dobre spotkanie. Przerważaliśmy. Mieliśmy więcej dobrych sytuacji” – powiedział Marek Dulęba, kierownik drużyny KS Chełmek.

,,Przeciwnik miał częściej piłkę, ale nam szczególnie nie zagrozili. My mieliśmy swoje szanse. Nie chcieliśmy popełnić falstartu w pierwszej wiosennej kolejce. Myślę, że to nam się udało. Dziś zagraliśmy trochę zbyt bojaźliwie i asekuracyjnie” – powiedział Grzegorz Bąk, grajacy trener LKS Rajsko.

Sobota 23 marca KS Chełmek – LKS Rajsko 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Piskorz 22., 1:1 Hankus 43.

KS Chełmek: Żołneczko, Wykręt, Chylaszek, Kantek, Żyła (88. K. Bieniek), Sidor, Sermak, Kustra, Nędza, Kaleta (75. Psioda) Hankus (82. Witoń). Trener: Paweł Sidorowicz.

LKS Rajsko: Gielarowski, Sieczko, Welber, D. Jędrusik, Zimnal (70. Skiernik), Matlak, Czarnik, Ochman (55. Ryś), Mika, Piskorz (65. Brańka), Senkowski (85. Bąk). Trener: Grzegorz Bąk.

zmiany kadrowe:

KS Chełmek: doszli: Mateusz Hankus LKS Jawiszowice, Paweł Sermak MKS Trzebinia, Patryk Nędza LKS Żarki/Unia Oświęcim, Maksymilian Pędrys juniorzy.
Odeszli: Jakub Horawa MKS Trzebinia, Arkadiusz Biesek Zagórzanka Zagórze, Kamil Górski LKS Gorzów, Paweł Lis Arka Babice, Kamil Kaczor i Kamil Kądziołka nie wznowili treningów.

LKS Rajsko: nikt nie odszedł. Jakub Scąber kontuzja prawdopodobnie eliminujaca z rundy.