Wysokie zwycięstwo LKS Poręba Wielka w Broszkowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 kwietnia 2018 13:39

LKS Poręba Wielka wygrał na wyjeździe z Pulsem Broszkowice 4:0.Pierwsza bramka dla gości padła w 50. minucie. Borowski przeprowadził indywidualną akcję. Przyjął piłkę na 30 metrze, znalazł dobre miejsce na strzał i uderzył ładnie oraz precyzyjnie na dalszy róg.

W 62. minucie przyjezdni zagrali drużynowo z klepki. Sporysz podał do Brani. Ten płasko wrzucił piłkę w pole karne. Gola wślizgiem zdobył Płonka. W 75. minucie po dośrodkowaniu Hermy zaskoczyć bramkarza próbował R. Sporysz. Golkiper poradził sobie z tym strzałem, ale po dobitce Węglarza kapitulował. W 80.minucie Płonka zaatakował prawym skrzydłem. Do zagranej przez niego futbolówki doszedł Węglarz i skierował ją do siatki.

– Wynik nie odzwierciedla przebiegu. Rywale byli skuteczniejsi – powiedział Dawid Michalec, grający trener Pulsu Broszkowice.

– Pierwsza połowa była słaba. W drugiej byliśmy zdecydowanie lepsi. Dziś chciałbym wyróżnić Jęczale za to, że mimo swojego wieku, nadal gra na bardzo dobrym poziomie a jego doświadczenie procentuje – powiedział Bartłomiej Stachura, trener LKS Poręba Wielka.

Puls Broszkowice – LKS Poręba Wielka 0:4 (0:0)
Bramki: 0:1 Borowski (50.), 0:2 Płonka (62.), 0:3 Węglarz (75.), 0:4 Węglarz (80.)

Puls Broszkowice: Ryszka, Żak, Kumor, Waliczek, Michalec, Kubisty, Waliczek, Odrobina (30. Płatek), Olkusznik, Chylaszek, Kozak (75. Kała). Trener: Dawid Michalec.

LKS Poręba Wielka: Ryś – Jęczała, Krawczyk, Płonka, Niesyto (46. K. Ryś),  – Borowski, Herma, Oczkowski (46. R. Sporysz), – P. Płonka – Węglarz, Klisiak (Brania). Trener: Bartłomiej Stachura.