Czwarte ligowe zwycięstwo Zgody z rzędu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 kwietnia 2018 01:21

Zgoda Malec wygrała 2:1 z LKS Piotrowice.W 31. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po uderzeniu Nowaka piłkę odbili obrońcy. Doszła ona do Płonki. Ten przyjął klatką piersiową, minął jednego z defensorów klubu z Piotrowic i oddał celny strzał na dalszy róg.

Trzy minuty przed przerwą stan rywalizacji wyrównał Piotr Frączek. W 47. minucie padł gol na 2:1. Po długim podaniu jednego ze swoich kolegów z drużyny sytuacje sam  na sam z bramkarzem wykorzystał Lekki.

– Wygrana cieszy. Mieliśmy jeszcze więcej bramkowych sytuacji bramkowych – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

– To był mecz na remis. Szanse strzeleckie mieli jedni i drudzy – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

Niedziela 8 kwietnia Zgoda Malec – LKS Piotrowice 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Płonka (31.), 1:1 Piotr Frączek (42.), 2:1 Lekki (47.)

Zgoda Malec: Gibas, Sporysz, Rolka, S. Drebszok, Nowak (65. Dubiel), Sokół, Tomala, K. Drebszok, Wójcik (88. Żmuda), Lekki, Płonka. Trener: Andrzej Tomala.

LKS Piotrowice: Hałatek, S. Rogalski, Kościelnik (60. Śliwiński), Piotr Frączek, Paweł Frączek, Maciej Frączek, Merta (30. Miłosz Frączek), Żmuda (60. Chachuła), Krawczyk, Antecki. Trener: Jarosław Chowaniec.