CHEŁMEK. Zostaje dofinansowanie na szczepienie dzieci przeciwko meningokokom

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 kwietnia 2011 15:27
Udostępnij

Chełmeccy radni odrzucili uchwałę, która znosiła dofinansowanie z budżetu gminy szczepienia dzieci przeciwko meningokokom. I to mimo małego zainteresowania programem w latach poprzednich.

Gmina Chełmek w 50 procentach oraz w 100 procentach dla rodziców w ciężkiej sytuacji materialnej finansowała zakup szczepionek przeciwko bakteriom Neisseria Meningitidis typu C, powodujących takie choroby jak zapalenie opon mózgowych czy sepsa,

W ciągu trzech lat programem zostały objęte dzieci, urodzone pomiędzy 2002 a 2006 rokiem, czyli w sumie 543 maluchy. Mimo kampanii reklamowej ze szczepienia skorzystało tylko 121 dzieciaków.
– Proponuję, aby akcję szczepienia przeprowadzić w innych miesiącach, takich jak czerwiec, lipiec, sierpień. Dajmy jeszcze szansę rodzicom skorzystania z tego programu i jeżeli statystyki się nie poprawią, to przestaniemy dofinansowywać to szczepienie w przyszłym roku – mówił na ostatniej sesji Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka.

Program dofinansowania poprała radna Dorota Kapusta, która z zawodu jest lekarzem.
– Jeżeli nie będzie tego dofinansowania, to spodziewam się, że nikt się nie zaszczepi – mówiła Kapusta.

Marek Palka, przewodniczący Rady Miejskiej w Chełmku zauważył, że gmina Chełmek nie traci dużo na pozostawieniu programu szczepień dzieci przeciwko meningokokom.
– Roczne wydatki z budżetu na ten cel są znikome, dlatego warto zostawić to dofinansowanie na ten rok, który da nam odpowiedź czy takie szczepienia są potrzebne – proponował Palka.

Na zdjęciu: W chełmeckim ośrodku wciąż mogą taniej zaszczepić dzieci przeciwko meningokokom. Fot. Paweł Waligóra

Najnowsze realizacje wideo

Komentarze
  • 5 kwietnia 2011 16:38

    Anonim

    A powiedzcie czy wiecie ze szczepionki powoduja autyzm przez tą rtęć? Tego pewnie nie wiecie a siejecie propagande, moze warto spytac lekarza czy szczepi swoje dzieci.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.