Unia zremisowała na trudnym terenie – FILM

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 maja 2017 15:26

Unia zremisowała na wyjeździe z Hutnikiem Nowa Huta 2:2.
Unia zajmuje w tabeli grupy zachodniej IV ligi niższe miejsce niż zespół z Nowej Huty. W pierwszej rundzie klub z Oświęcimia wygrał wysoko, bo 3:0. Obie ekipy chciały się pokazać swoim kibicom z dobrej strony. Podczas spotkania aktywnie dopingowali kibice obu ekip. Gospodarze postawili tzw. „młyn. Do Krakowa przyjechało około 180 fanów Unii, których wsparli kibice Hejnału Kęty i Ruchu Chorzów.

W 15. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Po rzucie rożnym, wykonywanym przez Jończyka gola głową zdobył Pluta. W 32. minucie arbiter dostrzegł faul w polu karnym Bieniasa na Dudzica i podyktował „jedenastkę”. Jej skutecznym egzekutorem okazał się sam poszkodowany. W pierwszej połowie nie tylko wynik był korzystny dla Unii. Przyjezdni w tej części gry prezentowali się lepiej niż zawodnicy Hutnika Nowa Huta.

W drugiej połowie gospodarze dokonali zmian w składzie i rzucili się do ataku. Swoich szans nie wykorzystali Król i Świątek. Unia nadal grała dobrze. W 86. minucie rzut rożny wykonywał zespół z Oświęcimia. Hutnik przejął piłkę skontrował rywala. Sobala wykorzystał dobrą wrzutkę z lewego skrzydła od Świątka i strzałem głową pokonał Kubasa. Bramkarz zespołu gości w końcówce popisał się bardzo dobrymi interwencjami. W doliczonym czasie gry obronił strzał Bieniasa. Wobec dobitki Serafina był bezradny.

Sobota 13 maja Hutnik Nowa Huta – Unia Oświęcim 2:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Pluta (15.), 0:2 Dudzic rzut karny (30.), 1:2 Sobala (86.), 2:2 Serafin (90+4).

Hutnik Nowa Huta: Siwiecki – Antoniak, Bienias, Byrski (79. Serafin), Jaklik (żółta) – Guja, Kołakowski (46.Król), Kędziora, Świątek, Tyrpuła (46. Kotwica) – Sobala.

Unia Oświęcim: Kubas (żółta), Pietraszko, Pluta, Grzywa, Ząbek (żółta), Jończyk, Swarzyński (żółta), Mrowiec (78. Dziubek), Rzeszutko (90+ Kocoń), Praciak (żółta), Dudzic ( 75. Nowotarski). Trener: Jacek Dobrowolski.