SIATKÓWKA. Zwycięskie derby Grunwaldu

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   6 grudnia 2012 05:26

Grunwald Chełmek potrzebował tylko trzech setów do wygrania meczu derbowego z Janiną Libiąż.

Na początku meczu lepiej prezentowali się zawodnicy trenowani przez Macieja Rzędzickiego. W pewnym momencie wygrywali już 4:1. Goście podnieśli się z łopatek i doprowadzili do remisu 6:6, a później objęli nawet prowadzenie. W dalszej części seta kibice obejrzeli walkę punkt za punkt. Po tym, jak trener gospodarzy wziął czas, poprawiła się ich gra. Zmiana sposobu gry przyniosła Grunwaldowi czteropunktowe prowadzenie. Zawodnicy libiąskiego klubu kolejny raz pokazali, że mają charakter i doprowadzili do remisu 23:23. Końcówka seta była emocjonująca, a ostatecznie wygrał go Grunwald 28:26.

Drugi set to pogrom Janiny. Goście w tej części gry zdobyli zaledwie dziewięć punktów. W ostatniej odsłonie przyjezdni też mieli niewiele do powiedzenia i Grunwald wygrał 3:0. Wygrana z Janiną na pewno wpłynie na poprawę nastrojów w drużynie po dwóch porażkach.

Grunwald Chełmek – Janina Libiąż 3:0 (28:26, 25:9, 25:16)

Grunwald: Ghantous, Skrzypiński, Rejdych, Sarna, Nowak, Rzędzicki, J. Wabik (libero) oraz A. Wabik, Adamaszek, Romański.

Janina: Świerzowicz, Klimas, B. Matyja, M. Matyja, Szyszka, Książek, Luboń (libero) i Topa, Urbaniak, Ciuła.