SIATKÓWKA. Zawodniczki Setbol A Oświęcim najlepsze w OLSK

Paweł Wodniak  |   Siatkówka  |   6 maja 2011 13:44

W hali Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Mistrzostwa Sportowego i Technicznym siatkarski Setbolu A Oświęcim rozgrywały mecz finałowy Oświęcimskiej Ligi Siatkówki Kobiet. Rywalkami uczennic Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu były ich rówieśniczki z gimnazjum z Chełmu Śląskiego.

Rozgrywkach ligowych. brało udział 14 drużyn. Po zakończeniu rywalizacji w grupach osiem najlepszych zespołów walczyło w fazie play-off o miano najlepszej. Setbol A Oświęcim od początku radził sobie bardzo dobrze. Gimnazjalistki z Chełmu Śląskiego w fazie grupowej nie przegrały żadnego meczu. Wskazanie faworyta do wygrania meczu finałowego nie było zadaniem łatwym.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki Setbolu A. Na początku pierwszego seta zdobyły sześć punktów. Młode siatkarki z Chełmu Śląskiego starały się straty zniwelować, lecz długo im się to nie udawało. Kiedy wydawało się, że tą część meczu spokojnie wygrają podopieczne Krystyny Karaś, drużyna przyjezdna doprowadziła jednak do stanu 22:23 i zrobiło się ciekawie. W końcówce oświęcimianki skoncentrowały się i wygrały tą część gry.

Emocji nie brakowało w drugim secie. Przewagę osiągnęły siatkarki z Chełmu Śląskiego. Wygrywały 18:12. Uczennice oświęcimskiego gimnazjum dogoniły rywalki i doprowadził do stanu 21:20. W końcówce nie udało im się jednak ustrzec błędów i mieliśmy remis.

Trzeci set był podobny do poprzednich. Najpierw kilkupunktową przewagę osiągnęły dziewczyny reprezentujące MG 2. Później do remisu doprowadziły podopieczne Sebastiana Gdaka. To jednak oświęcimianki cieszyły się z wygranej. W ostatnim secie nie miały już one żadnego problemu z pokonaniem przyjezdnych. Najlepsza drużyna tegorocznych rozgrywek pozwoliła ugrać rywalkom tylko 16 punktów.

UKS Setbol A Oświęcim zdobył mistrzostwo OLSK pierwszy raz od sześciu lat. Trzecie miejsce w lidze zajęły zawodniczki Kęczanina Kęty. Pokonały one drugi zespół Setbolu. Po meczu rozdano nagrody najlepszym zespołom i zawodniczkom zakończonego sezonu.

– Dzisiejszy mecz był najsłabszy w naszym wykonaniu w tym sezonie. Trzeba jednak przyznać, że drużyna rywala była bardzo dobrze dysponowana. Myślę, że zabrakło nam zdecydowania przy atakach – mówi Sebastian Gdak, trener drużyny z Chełmu Śląskiego.
– Jestem zadowolona z gry całej drużyny. Każda zawodniczka coś wniosła do gry. W szczególności chciałabym pochwalić Monikę Kleczkowską. Zmusiła ona nasze dzisiejsze rywalki do popełnienia sporej ilości błędów. Na uznanie zasługuje również Daria Sikora, kapitan drużyny. Pomimo skręconej kostki zagrała dzisiaj całkiem niezły mecz – stwierdza Krystyna Karaś, trener Setbolu A Oświęcim.

Setbol A Oświęcim – Gimnazjum Chełm Śląski 3:1 (25:22), (24:26), (25:23), (25:16)

Skład UKS Setbol A Oświęcim: Daria Sikora, Monika Kleczkowska, Katarzyna Wawrzusiszyn, Anna Gawor, Patrycja Meus, Patrycja Stelmach, Iwona Świętek, Aleksandra Pachla, Natalia Pochopień

Skład drużyny z Gimnazjum w Chełmie Śląskim: Patrycja Kruk, Paulina Stolorz, Angelika Niesyto, Ewa Jarnot, Sabina Płaza, Klaudia Pioskowik, Monika Horst, B Błaszczyk, Sabina Janota