SIATKÓWKA. Porażka na inaugurację

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   10 października 2012 14:20

UMKS Kęczanin zadebiutował w I lidze. W swoim pierwszym meczu przegrał z Cuprum Mundo Lubin 1:3.

Mecz w Kętach oglądał komplet publiczności. W początkowej fazie meczu na dwupunktową przewagę wyszli goście. Wawrzyńczyk przeprowadził skuteczne akcje i doprowadził do wyrównania. Do stanu 16:16 żadnej z ekip nie udało się osiągnąć zdecydowanej przewagi. Dobra akcja Mysery i błąd w ataku kapitana zespołu z Lubina dały gospodarzom dwubramkowe prowadzenie. Faworyci starali się zmienić losy seta ale ostatecznie pierwszą część meczu wygrał Kęczanin.

Gospodarze źle rozpoczęli drugiego seta. W pewnym momencie przegrywali już 6:12. Bardzo dobrze w początkowej fazie tej części meczu grali Dykas i Kordysz. Zawodnicy miejscowej drużyny podnieśli się i walczyli zaciekle o poprawę wyniku. Siatkarzom kęckiego klubu udało się doprowadzić do stanu 12:15. Gospodarze pokazali, że mają charakter i ze stanu 16:19 doprowadzili do prowadzenia 21:20. W tym momencie górę wzięło doświadczenie sportowców z Lubina. Cuprom Mundo Lubin zdobył cztery punkty pod rząd. Niewiele zmienił sytuację punkt zdobyty przez Myserę. Ostatecznie drugiego seta wygrali goście.

Bardzo dobra gra blokiem i umiejętność grania trudnych dla rywali piłek przyniosło drużynie przyjezdnej czteropunktowe prowadzenie. Po przerwie gospodarze znów doszli rywali na dwa punkty ale po chwili było już 8:13. Później mecz się wyrównał. Końcówka należała jednak do lubińskiego zespołu, który po trzecim secie wygrywał już 1:2.

W czwartym secie od początku do końca prowadzili goście i pewnie wygrali tę część meczu. Ostatecznie Kęczanin przegrał na inauguracje z faworytem z Lubina 1:3.

MKS Kęczanin Kęty – Cuprum Mundo Lubin 1:3 (25:22, 22:25, 22:25, 20:25)

Kęczanin: Fijałek, Wawrzyńczyk, Mysera, Walczykowski, Błasiak, Kubica, Mierzejewski (libero) oraz Wawrzyniak, Faron, Biegun, Gaweł, Kapuśniak

Cuprum: Oczko, Michalski, Kordysz, Węgrzyn, Dykas, Żuk, Kozar (libero) oraz Łapszyński, Białecki, Buniak, Superlak, Wilk