SIATKÓWKA. Kęczanin wygrał dobrze obsadzony turniej

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   21 września 2012 17:08

UMKS Kęczanin Kęty z kompletem zwycięstw wygrał XI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn Beskidy 2012. Organizatorem zawodów był BBTS Bielsko-Biała i bielski urząd miejski.

W zawodach uczestniczyło pięć drużyn występujących w polskiej I lidze oraz ekipy z Austrii i Słowacji.

Kęczanin wygrał wszystkie grupowe spotkania. Zespół z Kęt najpierw wygrał 2:0 z austriackim TSV Hartbert. Późniejsi zwycięzcy turnieju na pokonanym polu pozostawili również MCKiS Energetyk Jaworzno i BBTS Bielsko Biała.

Finał zaczął się źle dla Kęczanina. Dwa pierwsze sety wygrała bowiem Slavia Svidnik. Trzeci set był bardzo emocjonujący. Tę część gry wygrali kęczanie 30:28. Po doprowadzeniu do stanu 1:2 beniaminkowi I ligi grało się już łatwiej. Ostatecznie Kęczanin wygrał ten mecz 3:2.

Kolejnym turniejem, w którym zagra Kęczanin będzie Memoriał im. Zdzisława Kiczyńskiego i puchar burmistrza Nysy. Rywalami Kęczanina będzie AZS PWSZ Stal Nysa, AZS UAM Poznań i Slavia Svidnik.

Wyniki

Mecze grupowe Kęczanina:
UMKS Kęczanin Kęty – TSV Hartbert (Austria) 2:0 (25:11, 26:24)
UMKS Kęczanin Kęty – MCKiS Energetyk Jaworzno 2:1 (25:22, 21:25, 15:12)
UMKS Kęczanin Kęty – BBTS Bielsko-Biała 2:0 (25:20, 26:24)

Spotkania finałowe:
Mecz o 7 miejsce: TSV Hartberg – UVC Graz 0:3 (22:25, 17:25, 18:25)
Mecz o 5 miejsce: BBTS Bielsko-Biała – AZS UAM Poznań 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:22)
Mecz o 3 miejsce: MCKiS Energetyk Jaworzno – Banimex Będzin 0:3 (23:25, 25:27, 21:25)
Finał: UMKS Kęczanin Kęty – TJ Slavia Svidnik 3:2 (23:25, 21:25, 30:28, 25:15, 15:10)

Skład UMKS Kęczanin Kęty:
Fijałek, Kubica, Wawrzyńczyk, Błasiak, Mysera, Walczykowski, Mierzejewski (libero) oraz Szpyrka, Biegun, Kapuśniak, Gaweł, Faron, Wawrzyniak