SIATKÓWKA. Historyczne zwycięstwo Kęczanina

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   22 października 2012 20:45

Kęczanin wygrał 3:1 z Pekpolem Ostrołęka. Zespół z Kęt zdobył tym samym pierwsze punkty w swoim debiutanckim sezonie w I lidze.

Początek pierwszego seta należał do Kęczanina. Goście zdołali jednak wyrównać, a potem doprowadzić do stanu 9:13. Dobra akcja Mysery i dwa asy serwisowe Wawrzyńczyka pozwoliły na zmniejszenie strat. Później scenariusz się powtórzył. Najpierw zawodnicy z Ostrołęki wyszli na trzypunktowe prowadzenie, a później gospodarze doprowadzili do remisu. Końcówka seta była emocjonująca. Ostatecznie tę część spotkania do 27 wygrali miejscowi.

Drugiego seta bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze Kęczanina. W pewnym momencie wygrywali 5:0. Błędy miejscowych kosztowały ich utratę wysokiego prowadzenia. W kolejnej części tej partii gracze kęckiej ekipy wypracowali sobie nieznaczną przewagę. Końcówka znów była wyrównana. Dzięki błędowi gości oraz skutecznemu blokowi Błasiaka miejscowi doprowadzili do stanu 2:0.

Trzeci set od stanu 10:10 toczył się przeważnie pod dyktando gości. Drużyna z Ostrołęki wygrała tę partię 25:19.Czwarty set do stanu 9:9 był wyrównany. Później trzy punkty pod rząd zdobył Kęczanin. Gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę aż do stanu 20:19. Przy tym wyniku o czas poprosił trener kęckiego zespołu. W końcówce Pekpol zdobył już tylko jeden punkt. Czwarty set zakończył się wynikiem 25:20, a cały mecz 3:1 dla Kęczanina Kęty.

UMKS Kęczanin Kęty – Energa Pekpol Ostrołęka 3:1 (29:27, 27:25, 19:25, 25:20)

Kęczanin: Fijałek, Mysera, Wawrzyńczyk, Błasiak, Biegun, Kubica, Mierzejewski (libero) oraz Walczykowski, Kapuśniak, Wawrzyniak, Pietraszko, Gaweł

Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Stańczuk, Król, Naliwajko, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys, Nowosielski, Adamowicz, Siwczyk