SIATKÓWKA. Grunwald udanie zaczął sezon

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   15 października 2012 13:07

Grunwald wygrał u siebie z Tarnovią Iskierką Tarnów 3:1. Trzecioligowcom z Chełmka patronują Fakty Oświęcim.

Gospodarze nie weszli dobrze w mecz. Goście zdobyli sześć punktów pod rząd. Zawodnicy Grunwaldu złapali jednak swój rytm gry i odrobili straty. Pierwszą część meczu po zaciętej walce w końcówce wygrała jednak drużyna z Tarnowa.

Od początku drugiego seta chełmecka drużyna grała dużo lepiej. Pomogły w tym dobre zagrania Marka Adamaszka, Marka Nowaka i Macieja Rzędzickiego. Połączenie dobrej zagrywki tego pierwszego i świetnych przyjęć dwóch następnych przyniosło poprawę stylu gry i w efekcie zwycięstwo w trzech następnych setach.

– Jak na tak doświadczony zespół zanotowaliśmy zbyt dużo nieporozumień, dzięki czemu punktowali rywale. Jednak z każdym meczem powinno być lepiej i ta nerwowość z inauguracji na pewno zniknie – powiedział po meczu Michał Skrzypiński, kapitan Grunwaldu.

Grunwald Chełmek – Tarnovia Iskierka Tarnów 3:1 (25:27, 25:19, 25:21, 25:18)

Skład Grunwaldu: Michał Skrzypiński, Maciej Rzędzicki, Marek Nowak, Łukasz Sarna, Paweł Rejdych, Michael Ghantous, Michał Romański (libero) oraz Marek Adamaszek, Aleksander Słysz, Jakub Wabik, Adam Wabik.