SIATKÓWKA. Grunwald nie wygrał w Andrychowie nawet jednego seta

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   19 grudnia 2012 20:18

Grunwald Chełmek przegrał zdecydowanie w meczu wyjazdowym z MKS Andrychów.

Do pewnego momentu gra w pierwszym secie była wyrównana. Sytuacja zmieniła się w momencie, gdy na zagrywce zespołu gospodarzy pojawił się ich rozgrywający. Wtedy to faworyt odskoczył Grunwaldowi na kilka punktów. Ostatecznie siatkarze andrychowskiego klubu pozwolili rywalom na zdobycie w tylko 19 punktów.

Początek drugiej odsłony należał do MKS Andrychów. Później dobry serwis Michała Skrzypińskiemu dał gościom prowadzenie. Trener ekipy przyjezdnej starał się poprawić grę swojej drużyny poprzez zmianę jej ustawienia. Gracze przeciwnika Grunwaldu nie dali się jednak zaskoczyć, a siatkarze klubu z Chełmka nie potrafili skutecznie wykończyć swoich ataków. Drugi set MKS Andrychów wygrał do 20.

W trzecim secie klub z Chełmka grał nieźle do momentu, gdy z parkietu z powodu kontuzji musiał zejść Marek Adamaszek. Ostatecznie Grunwald przegrał tę partię do 18, a cały mecz 0:3.

MKS Andrychów – Grunwald Chełmek 3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

Skład Grunwaldu Chełmek: Skrzypiński, Rzędzicki, Słysz, Sarna, Adamaszek, J. Wabik (libero) oraz Romański.