SIATKÓWKA. Grunwald awansował do turnieju finałowego baraży

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   2 maja 2015 23:37

Grunwald Chełmek wygrał z UKS IFLO Kosmet – Hurt Biała Podlaska 3:0. Gospodarz turnieju półfinałowego barażów o awans do II ligi jest już pewny gry w finałach.

Przed meczem zawodnicy Grunwaldu wiedzieli o tym, że wygrana zagwarantuje im awans do turnieju finałowego baraży. W piątek UKS IFLO Komet – Hurt przegrał 0:3 z Tęczą Sędziszów Małopolski.

W pierwszym secie drużyna z Chełmka szybko wypracowała sobie czteropunktową przewagę. W kolejnej części tej partii Grunwald ją konsekwentnie powiększał. Nie pomógł czas, który wziął trener zespołu przyjezdnego. Do końca tej odsłony gospodarze zawodów kontrolowali przebieg wydarzeń, a ich rywale grali słabo.
Drugi set rozpoczął się podobnie, jak poprzedni. Podopieczni Marka Nowaka wygrywali 7:3. Kilka niepotrzebnych błędów gospodarzy pozwoliło ich przeciwnikom zmniejszyć stratę do dwóch punktów. Siatkarzom klubu z Chełmka udało się jednak znów odskoczyć gościom i wygrać tą odsłonę.

Trzecia część spotkania rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia sportowcom z Białej Podlaski. Gospodarze turnieju odrobili sześć punktów straty i doprowadzili do remisu. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Grunwaldu.

Sobota 2 maja Grunwald Chełmek – UKS IFLO Kosmet – Hurt Biała Podlaska 3:0 (25:14, 25:21, 30:28)

Grunwald Chełmek: Marek Adamaszek, Piotr Książek, Marek Nowak, Marcin Sobczyk, Krzysztof Szopa – Mariusz Jezierski, Bartosz Matyja, Paweł Rejdych, Maciej Rzędzicki, Łukasz Sarna, Aleksander Słysz, Marcin Szyszka.

UKS IFLO Kosmet – Hurt Biała Podlaska: Rafał Rybak, Szymon Mańkowski, Wojciech Cieśliński, Paweł Duda, Patryk Sobieszczak, Patryk Szczepanik – Jacek Malczewski, Sebastian Barczuk, Marcin Trojan, Kamil Majewski, Grzegorz Duluk, Bartosz Wojtysiak.