Setbolówki na podium w Nowym Sączu – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Siatkówka  |   31 grudnia 2023 15:44

Drugie miejsce zajęły juniorki oświęcimskiego Setbola w memoriałowym turnieju siatkarskim dziewcząt im. Adama Ciołkosza. Była to już dziesiąta edycja zawodów rozgrywanych w Nowym Sączu.

Do wielkiego finału A awansowały cztery drużyny. Oprócz oświęcimianek prowadzonych przez Przemysława Karasia były to zespoły Sandecji Nowy Sącz, Karpat Krosno i Popradu ze Starego Sącza.

W finałach Setbolówki zremisowały dwa spotkania, a jedno wygrały. Oświęcimianki pokonały Poprad Stary Sącz 2:0 (25:23, 25:23), a wynikami 1:1 zakończyły się ich pojedynki z Sandecją Nowy Sącz (15:25, 25:10) oraz Karpatami Krosno (25:12, 20:25). Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Sandecja, przed Setbolem, Popradem i Karpatami.

Miano MVP w oświęcimskim zespole uzyskała Zuzanna Mańka, która obok Doroty Wojty (STS Sandecja Nowy Sącz) i Amelii Sukiennik (MUKS Poprad Stary Sącz) została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

X memoriał im. Adama Ciołkosza w kategorii juniorek młodszych także wygrały siatkarki Sandecji Nowy Sącz (przed MKS MOS Wieliczka i UKS Jedynką Tarnów), zaś w turnieju młodziczek triumfował MKS MOS Wieliczka. Druga była UKS Jedynka z Tarnowa, a brąz przypadł w udziale drugiemu zespołowi MKS MOS Wieliczka.

Juniorski zespół UKS Setbol Oświęcim wystąpił w składzie: Klaudia Kobiałka, Oliwia Kobiałka, Daria Kruk, Wiktoria Kucyl, Zuzanna Mańka, Lena Mrowiec, Zuzanna Pactwa, Natalia Paczkowska, Milena Toporczyk. Trener: Przemysław Karaś.