Porażki kęckich drugoligowców i zwycięstwo kadetek Kęczanina

Redakcja eFO  |   Siatkówka  |   28 listopada 2022 19:39

Miniony weekend nie był udany dla siatkarskich drugoligowców z Kęt. Zarówno kobieca, jak i męska drużyna Kęczanina przegrały swoje mecze.

Humory kibicom siatkówki w Kętach poprawiły za to kadetki, które zwyciężyły w turnieju czwartej ligi zachodniej. Kęczanki nie straciły seta w spotkaniach ze Spartą II Kraków i Maratonem Krzeszowice. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna z Krzeszowic, a trzecie były rezerwy Sparty.

W drugiej lidze (grupa czwarta) siatkówki kobiet kęczanki zmierzyły się na wyjeździe z niepokonanym liderem. MKS Imielin potwierdził, że jest w znakomitej dyspozycji i wygrał z Kęczaninem 3:0. Imielinianki w ośmiu meczach tego sezonu straciły zaledwie dwa sety.

Kęczanki zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Kolejnymi rywalkami podopiecznych Marka Błasiaka będzie Marba Sędziszów Małopolski. To spotkanie rozegrane zostanie w Kętach 4 grudnia.

Z kolei w drugoligowych rozgrywkach męskich (grupa czwarta) UMKS Kęczanin przegrał w Tychach z miejscowym TKS-em 3:0. Po dziewięciu kolejkach kęczanie są na siódmym miejscu z dorobkiem 11 punktów. Prowadzi MCKiS Jaworzno (25 pkt), przed MKS-em Andrychów (20 pkt), Karpatami Krosno (19 pkt) i krakowskim Hutnikiem (19 pkt).

3 grudnia w kęckiej hali OSiR zespół prowadzony przez Macieja Gruszkę zmierzy się z Błękitnymi Ropczyce. Ten zespół przegrał w minionej kolejce po tie-breaku z wiceliderem z Andrychowa.

Wyniki VIII kolejki w drugiej lidze siatkówki kobiet:

MKS Imielin – UMKS Kęczanin Kęty 3:0 (25:20, 25:16, 25:15)

Marba Sędziszów – SMS PZPS II Szczyrk 3:0 (25:18, 25:11, 25:16)

Tomasovia Tomaszów – Maraton Krzeszowice 3:0 (25:18, 25:13, 25:9)

Wisła Kraków – AZS UMCS Lublin 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

Sandecja Poprad Stary Sącz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:21, 18:25, 28:26, 25:20)