Zwycięstwo zapewnili sobie w pierwszej połowie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 października 2017 18:32

Rezerwy Soły wygrały na wyjeździe w Głębowicach 3:1.

Biało-czerwoni szybko wyszli na prowadzenie. W 2. minucie Wandas oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego z 22 metrów. W 21. minucie akcję lewym skrzydłem przeprowadził Zontek. Przerzucił on piłkę nad obrońcą i zagrał do Stankiewicza. Zawodnik, który nabiera doświadczenia również w III lidze, podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

W 35.minucie było 0:3. Sędzia zauważył faul na Zontku i wskazał „na wapno”. Gola z jedenastu metrów zdobył Wandas. W drugiej połowie gospodarze chcieli zmienić niekorzystny dla siebie wynik. Zdobyli jednak tylko jedną bramkę.

W 75. minucie po faulu w polu karnym na Ćwiertni gola z zdobył Wandor. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

– To był mecz walki. Warunki były ciężkie dla obu ekip. Na nas źle podziałał szybko stracony gol. W drugiej połowie graliśmy znacznie lepiej i przeważaliśmy – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener LKS Głębowice.

– Po szybko strzelonych golach kontrolowaliśmy sytuacje. W drugiej części gry mecz się zepsuł. Było dużo fauli, przerw i szarpanej gry – powiedział Łukasz Jasek, trener Soły II Oświęcim.

Niedziela 15 października LKS Głębowice – Soła II Oświęcim 1:3 (0:3)
Bramki: 0:1 Wandas (2.), 0:2 Stankiewicz (21.), 0:3 Wandas rzut karny (35.), 1:3 Wandor rzut karny (75.)

LKS Głębowice: Wandor, Szewczuk, A. Domasik, P. Szypuła, Wanicki (70. M. Brońka), Głowacki (75. Koziara), Klimczyk, W. Brońka (65. Borowski), Nowak (70. M. Szypuła), Wysogląd, Ćwiertnia. Trener: Dawid Szewczuk.

Soła II Oświęcim: Błazenek – Karpiel, Kotyza (75. Żyła), Ochman, Wajda – Ryszka, Nowak (46. Kukiełka), Zontek (46. Narwojsz), Stankiewicz, Wandas, Formas (75. Stańczyk). Trener: Łukasz Jasek.