Zgoda zdobyła trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 czerwca 2022 09:54

Zgoda Malec wygrała na swoim terenie z Iskrą Brzezinka 4:1.

W 10. minucie K. Drebszok wycofał piłkę w szesnastce na piąty metr. Gola zdobył Jaromin. W 30. minucie Oczkowski zszedł z prawej strony do środka. Oczkowski zagrał prostopadle do Kowalskiego. Ten pokonał bramkarza. W 54. minucie Jaromin otrzymał piłkę na piątym metrze. Źle uderzył, ale nabiegł na nią Kowalski i skierował ją do siatki.

Dwie minuty później po zbyt słabym wybiciu przez zawodnika Zgody do piłki doszedł Kozub po czym wymanewrował bramkarza i skierował ją do pustej bramki. W 70. minucie prostopadłe podanie otrzymał Kowalski, minął rywala i znalazł sposób na golkipera.

,,Mieliśmy dużo sytuacji. Strzelaliśmy niecelnie lub w bramkarza. Mogliśmy wygrać wyżej. Mieliśmy sporą sytuacją i cieszymy się  z trzech punktów” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Gratulacje dla gospodarzy. Wykorzystali nasze błędy indywidualne i zasłużenie wygrali. Uważam, że mimo wysokiego wyniku nie mamy się czego wstydzić, gdyż podjęliśmy walkę nie ograniczając się tylko do gry defensywnej. Mieliśmy również swoje sytuacje strzeleckie. Panował skwar, ale chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku i za to im dziękuję” – powiedział Rafał  Skrzypek, trener Iskry Brzezinka.

Niedziela 5 czerwca Zgoda Malec – Iskra Brzezinka 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Jaromin (10.), 2:0 Kowalski (30.), 3:0 Kowalski (54.), 3:1 Kozub (56.), 4:1 Kowalski (70.)

Zgoda Malec: Gibas, Nowak (40. Wróblewski), Flisek, Lekki, Tomala, Kowalski, Sokół (70. Sporysz), Oczkowski, R. Drebszok (89. Paździor), Jaromin, K. Drebszok. Trener: Andrzej Tomala.

Iskra Brzezinka: Nowak (Huczek), Gąsiorek, Kleczkowski, Migdałek, Mika (Nagi), Wojtaszak, G. Samek, Krzemień, Skiernik (Kozub), Ł. Samek (Koczur), Homa, Żorawik. Trener: Rafał Skrzypek.