Zgoda zagra o zwycięstwo w Pucharze Polski w PPN Oświęcim

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 września 2019 16:00

Zgoda wygrała u siebie z KS Chełmek w półfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu oświecimskiego. W finale zagra z Teamem Sportem Hejnałem Kęty.

Mecz zaczął się dobrze dla gości. W 17. minucie Kaleta zszedł z piłką z lewego skrzydła do środka i znalazł sposób na bramkarza. W 21. minucie Hankus dobił strzał strzelca pierwszego gola, wiec było 0:2.

Później do głolsu doszli gospodarze. W 30. minucie prawym skrzydłem zaatakował Dudzic. W końcowej fazie akcji zagrał wzdłuż bramki do Lekkiego, a ten uderzeniem z  siedmiu metrów skierował futbolówkę pod poprzeczkę. W 63. minucie Zgoda wyrównała. Dudzic strzelił z 14 metra z powietrza. Piłka przeleciała nad rękami golkipera i wpadła do siatki.

W 74. minucie na prowadzenie wyszli podopieczni Andrzeja Tomali. Zdaniem  sędziego faulowany w polu karnym był Dudzic. Gola zdobył sam poszkodowany. Później obie drużyny miały po jednym rzucie karnym, ale ani Dudzic ani Kaleta ich nie wykorzystali.

W 79. minucie Kustra zagrał prostopadle do Nędzy. W 89. minucie po uderzeniu z lewej strony K. Drebszoka piłka odbiła się od golkipera i wpadła do siatki.

,,W pierwszej połowie lepsi byli przeciwnicy.  W drugiej mecz był wyrównany” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Popełniliśmy za duzo błędów defensywie i byliśmy nieskuteczni” – powiedział Paweł Sidorowicz, trener KS Chełmek.

Środa 18 września Zgoda Malec – KS Chełmek 4:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Kaleta (18.), 0:2 Hankus (21.), 1:2 Lekki (30.), 2:2 Dudzic (63.), 3:2 Dudzic (74.), 3:3 Nedza (79.), 4:3 K. Drebszok m(89.) Dudzic (Zgoda) i Kaleta (KS Chełmek) nie wykorzystali rzutów karnych.

Zgoda Malec: Gibas, Oczkoś, Nowak (75. Sokół), S. Drebszok, Tomala, Łukasik (77. Żmuda), Chwierut, K. Drebszok, Chluba, Lekki, Dudzic. Trener: Andrzej Tomala.

KS Chełmek: Dębski, Podbrożny, Krzyśko, Lukas, Pędrys, Panyło (46. Wykręt), Bieniek (75. Kustra), Kantek (46. Stankiewicz) Kaleta, Hankus (46. Nędza), Majka. Trener: Paweł Sidorowicz.