Zgoda wygrała na swoim boisku z Zaborzanką

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 października 2020 22:16

Zgoda Malec wygrała u siebie z Zaborzanką Zaborze 3:1.

W 25. minucie rzut rożny wykonał Żmuda. Jeden z zawodników Zaborzanki tak niefortunnie wybił obrońca, że ta trafiła z powrotem do tego piłkarza, który wrzucał z narożnika boiska. Żmuda oddał precyzyjny strzał na bramkę. W 35. minucie Wróblewski zaatakował prawą stroną i oddał skuteczny strzał na dalszy róg.

W 82. minucie Pest wszedł w pole karne i oddał skuteczny, plasowany strzał. Dwie minuty później gospodarze pozbawili złudzeń rywali. Łukasik przeprowadził bardzo dobrą akcję lewą stroną. Doszedł z piłką do rogu szesnastki i strzelił po ziemi precyzyjnie na dalszy róg.

,,Rywal miał jakieś pojedyncze sytuacje bramkowe. My mieliśmy ich na pewno więcej. Cały czas przeważaliśmy. Najlepsze sytuacje miał Lekki i Banasiak. Mogliśmy wygrać wyżej, ale brakło nam skuteczności” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Mieliśmy swoje sytuacje,. ale przeciwnik miał ich więcej. To był mecz walki. Jak na lokalne ligi to był prowadzony na w miarę dobrym poziomie. Sądzę, że Zgoda była o jedną bramkę lepsza. Widoczne jest toi, że pomaga im boisko, na którym potrafią grać. Inna sprawa, że płyta w Malcu jest zawsze bardzo dobrze przygotowana. Myślę jednak, że mogliśmy pokusić się o punkt” – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

Niedziela 11 października Zgoda Malec – Zaborzanka Zaborze 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Żmuda (25.), 2:0 Wróblewski (35.), 3:1 Pest (82.), 3:1 Łukasik (84.)

Zgoda Malec: Gibas, Wróblewski (70. Adamus), S. Drebszok, Nowak (65. Banasiak), Tomala, Łukasik, Chwierut, K. Drebszok, Sokół  (75. R. Drebszok), Lekki, Żmuda (90. Kuwik). Trener: Andrzej Tomala.

Zaborzanka Zaborze: Pędlowski, Kleczkowski (80. Stańczyk), Grzywa, Gąsiorek (42. Borowski), Kowalski, Ostrowski (62. Gaweł), Semik (64. Góra), Malik, Łach, Gliwa (46. Żywicki), Pest. Trener: Rafał Przybyła.