Zgoda trzymała się do 56. minuty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 listopada 2016 21:06

Górnik Brzeszcze wygrał na swoim stadionie z Zgodą Malec 5:2.

Pierwszego gola kibice obejrzeli już w 4. minucie. Do piłki dośrodkowanej przez Jędrusika doszedł Sojka i zdobył gola. W 20. minucie bardzo duży błąd popełnił Osiecki. Bramkarz Górnika pomylił się przy wybiciu piłki. Przejął ją Lekki i skierował do siatki. Tuż przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie. Widuch otrzymał podanie od Walusia i minął obrońcę. Po jego strzale futbolówka przeleciała obok bramkarza i wpadła do bramki.  W 50. minucie zespół z Malca ponownie doprowadził do remisu. Chwierut zagrał z lewego skrzydła do środka, a Lekki popisał się skutecznym strzałęm z półobrotu.

Przełomowym momentem meczu był gol  na 3:2. W 56. minucie Górnik przeprowadził dobrą akcję. Piłkę dośrodkował Widuch, a gola zdobył Żmudka. Do końca meczu pozostało dużo czasu, ale właśnie wtedy goście zaczęli wyraźnie oddawać pole rywalowi. Górnik zadał jeszcze dwa celne ciosy przeciwnikowi. W 79. minucie Senkowski zaatakował obrońcę klubu z gminy Kęty, wywalczył piłkę i w sytuacji jeden na jeden pokonał bramkarza, któremu futbolówka przeszła pomiędzy nogami. W 81. minucie po podaniu Jędrusika piłka przeszła nad linią obrony Zgody i dotarła do Senkowskiego, który strzelił drugą swoją bramkę w tym spotkaniu, a piątą dla swojego zespołu.

– Wynik w pełni oddaje przebieg spotkania – powiedział Damian Odrobiński, trener Górnika Brzeszcze.

– Do 56. minuty graliśmy dobrze. Po golu na 3:2 „uszło z nas powietrze” i stanęliśmy w miejscu – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

Sobota 5 listopada Górnik Brzeszcze – Zgoda Malec 5:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Sojka (4.), 1:1 Lekki (20.), 2:1 Widuch (44.), 2:2 Lekki (49.), 3:2 Żmudka (56.), 4:2 Senkowski (79.), 5:2 Semkowski (81.)

Górnik Brzeszcze: Osiecki, Wrona, Drabczyk, Waluś, Walus (60. Brańka) – Jędrusik, Czerwik, Michalik (70. Senkowski), Żmudka (85. Surzyn)- Sojka, Widuch (80. Piwowar). Trener: Damian Odrobiński.

Zgoda Malec: Gibas – Chwierut (70. Jarosz), S. Drebszok, Klęczar, Krawczyk – Sokół (20. Hałat), Żmuda, Szafrański, K. Drebszok, Stawiarski – Lekki (85. Kuwik). Trener: Andrzej Tomala.