Zgoda dogoniła Orła

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 czerwca 2019 16:17

Zgoda Malec zremisowała z Orłem 3:3. To jednak klub z Witkowic wygrywał 3:0.

W 5. minucie sędzia zagranie ręką zawodnika Zgody i zarządzili rzut karny. Gola strzelił Konefał. W 21. minucie po wrzutce z prawego skrzydła Bąby piłkę na siódmym metrze przejął Jasiński i pokonał bramkarza strzałem wewnętrzną częścią stopy z 15 metrów. W 30. minucie jeden piłkarzy Zgody strzelił bramkę samobójczą wtedy, gdy wytworzyło się zamieszanie podbramkowe po wyrzucie z autu Jekiełek.

Dwie minuty później Łukasik dorzucił piłkę w pole karne, a tan dobrze zachował się Żmuda. Trafił z pięciu metrów. W 65. minucie sędzia dopatrzył się faulu zawodnika Orła na Żmudzie. Dudzic precyzyjnie wykonali rzut karny. W 90. minucie S. Drebszok doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego Lekkiego i strzałem głową wyrównał stan rywalizacji.

,,W pierwszej połowie mogło być już po meczu, bo oprócz goli mieliśmy jeszcze cztery dogodne okazje bramkowe. W drugiej również mogliśmy kilka bramek. Nie weszło. Sprawiedliwym wynikiem byłoby 10:3” – powiedział Szymon Śliwa, trener Orła Witkowice.

,,Obie drużyny groźnie atakowały. Cieszy nas to, że dogoniliśmy rywala” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

Sobota 15 czerwca Orzeł Witkowice – Zgoda Malec 3:3 (3:1)
Bramki: 1:0 Konefał  rzut karny (5.), 2:0 Jasiński (21.), 3:0 gol samobójczy (30.), 3:1` Żmuda (32.), 3:2 Dudzic rzut karny (65.), 3:3 S. Drebszok (90.)

Orzeł Witkowice: Nowowiejski, Gołębiowski (70. Bąk), Konefał, Walus, Jekiełek, Bryja, Hankus, Jasiński, Bąba, Paździor, Szypuła (65. Mitoraj). Trener: Szymon Śliwa.

Zgoda Malec: Gibas (Banasiak), Wójcik, S. Drebszok, Wawak, Jekiełek, Łukasik, Lekki, K. Drebszok, Nowak, Dudzic, Żmuda. Trener: Andrzej Tomala.