Zespół z Kęt wyeliminował LKS Bobrek z pucharu Polski

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 sierpnia 2015 22:05

Team Sport Hejnał wygrał z LKS Bobrek 2:0. Dało to klubowi z Kęt awans do drugiej rundy pucharu Polski.

Obie drużyny są w tym sezonie beniaminkami, ale w innych ligach. Team Sport awansował do A klasy, a LKS Bobrek do V ligi. I jednych i drugich czeka więc niełatwy sezon.

W pierwszej połowie lekką przewagę posiadali gospodarze. Mecz mógł się jednak rozpocząć bardzo dobrze dla gości. Sędzia nakazał wykonanie rzutu karnego. Michał Barciak nie wykorzystał szansy. Obraz gry nie zmienił się do 70. minuty. W tym czasie nieznacznie przeważali kęczanie. W 47. minucie podopieczni Leszka Młocka wyszli na prowadzenie. Rzut wolny wykonywał Kowalski. Po krótkim rozegraniu celny strzał z pola karnego oddał Sitarz.

W końcowych 20 minutach goście atakowali z większą determinacją. LKS Bobrek miał dwie sytuacje strzeleckie, ale piłka zatrzymywała się na poprzeczce i nie wpadała do siatki. Gole mogli też strzelić zawodnicy klubu z Kęt. W 90. minucie zespół z Kęt przeprowadzał kontrę. Piłka uderzona przez Lacha odbiła się od K. Chylaszka i ku zaskoczeni wszystkich wpadła do siatki. Gospodarze wygrali 2:0.

Sobota 1 sierpnia Team Sport Hejnał Kęty – LKS Bobrek 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Sitarz (47.), 2:0 K. Chylaszek, gol samobójczy (90.) Michał Barciak nie wykorzystał rzutu karnego.

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan (46. Mika) – Klebański (46. Karpiński), Korzonkiewicz, Januszyk, Tomala – Kowalski, Kliś, Flisek, Sitarz – Ryłko (60. Nykiel), Nguyen (75. Lach). Trener: Leszek Młocek.

LKS Bobrek: Lichański – Tomasik (10. D. Chylaszek, 60. Włodarz), Nowotarski, B. Chylaszek, Byrski – Łukaszka, R. Dziędziel, Michał Barciak, Hendzlik (46. Korzec nominalny bramkarz), J. Dziędziel – K. Chylaszek. Trener: Marcin Barciak.