Zatorzanka wygrała w Nowej Wsi

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 listopada 2019 19:11

Zatorzanka Zator wygrała na wyjeździe z Niwą Nowa Wieś 4:3.

W 15. minucie jeden z zawodników Zatorzanki wrzucił piłkę z 25 metrów, a gola głowa zdobył ustawiony przy dalszym rogu Stefaniak. W 38. minucie gospodarze wyrównali. Skutecznie z prawej strony uderzył Piskorek. Pierwszą połowę wygrali gospodarze. Nycz przyjął piłkę, minął obrońcę i strzelił na bramkę. Futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki.

W 57. minucie znów był remis.  Żmuda powalczył z przeciwnikami i wycofał. Kwiatkowski zaprezentował  ładny, techniczny strzał na bliższy róg. W 62. minucie na prowadzenie  wyszli przyjezdni. Zawodnicy Zatorzanki rozegrali akcję klepą na skrzydle. Jeden z nich wrzucił piłkę na A. Celeja. Ten zagrał do tyłu. Futbolówkę do siatki wepchnął Mika.

W 73. minucie Zatorzanka wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Stefaniak otrzymał podanie ze swojej połowie i oddał precyzyjny strzał z 20 metrów. W 77. minucie Niwa strzeliła gola kontaktowego. Zdaniem sędziego w polu karnym był Piskorek. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany. Wynik się już nie zmienił.

,,Dziś mieliśmy osłabiony skład. Niektórzy wrócili po kontuzjach. Ogólnie graliśmy kiepsko” – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Niwy Nowa Wieś.

,,Do około 30 minuty przeważaliśmy. Mogliśmy wtedy wygrywać wyżej. Później przytrafiły nam się błędy przy straconych bramkach. W drugiej połowie rywal był trochę częściej w posiadaniu piłki, ale my dobrze kontrowaliśmy” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Sobota 2 listopada Niwa Nowa Wieś – Zatorzanka Zator 3:4 (2:1)
Bramki: 0:1 Stefaniak (15.), 1:1 Piskorek (38.), 2:1 Nycz (42.), 2:2 Kwiatkowski (57.), 2:3 Mika (62.), 2:4 Stefaniak (73.), 3:4 Piskorek rzut karny (77.)

Niwa Nowa Wieś: Tlałka, Gardyński, Stawowczyk, Zięba, Zwaryczuk, Mateja, Nycz, Merta, Miłoń, Żmuda. Piskorek. Trener: Kamil Żmuda.

Zatorzanka Zator: Lichański, Wolanin, K. Celej, Balonek, Mika, Leszczyński, Pindel, Kwiatkowski, Stefaniak (90. Kozub), Woźniak (55. A. Celej), Żmuda (80. Kukiełka). Trener: Marcin Folga.