Zatorzanka spadła do Kezza A Klasy, a Zaborzanka do B Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 lipca 2021 16:29

Zatorzanka wygrała w Zembrzycach z Garbarzem, ale i tak spadła z Keeza Ligi Okręgowej. Oznacza to również spadek Zaborzanki Zaborze do Keeza B Klasy.

W 5. minucie bramkę strzelił spadkowicz z Zembrzyc. Skutecznie z boku uderzył Ezeh. W 22. minucie ten sam zawodnik okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego. W 32. minucie bramkę strzeliła Zatorzanka. Po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował ustawiony przy dalszym słupku Stefaniak.

W 58. minucie był remis. Celej zagrał prostopadle do Stefaniaka, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 64. minucie Franik skutecznie dobił strzał kolegi z drużyny i było 3:2. W 71. minucie klub z Zatora ponownie wyrównał stan rywalizacji. Bramkarza strzałem głową pokonał Mika.

W 75. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Florczak strzelił na dalszy róg. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 82. minucie składną akcję swojego zespołu dobrym uderzeniem zakończył Florczak. W doliczonym czasie gry z 20 metrów precyzyjnie uderzył Franik.

„Zagraliśmy dziś gołą jedenastką. Nasi zawodnicy powalczyli jednak i wyszli z rezultatów 0:2 i 2:3 na zwycięstwo. Szkoda, że nie dało nam ono utrzymania”- powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Spadek Zatorzanki oznacza też spadek Zaborzanki Zaborze do Keeza B Klasy.

Środa 30 czerwca Garbarz Zembrzyce – Zatorzanka Zator 4:5 (2:1)
Bramki: 1:0 Ezeh (5.), 2:0 Ezeh (22.), 2:1 Stefaniak (32.), 2:2 Stefaniak (58.), 3:2 Franik (64.), 3:3 Mika (71.), 3:4 Florczak (75.), 3:5 Florczak (82.), 4:5 Franik (90+2)

Skład Zatorzanki Zator: Kołodziejczyk, Mika, K. Celej, Kukiełka, A. Celej, Szymonik, Kwiatkowski, Leszczyński, Wolanin, Florczak, Stefaniak. Trener: Marcin Folga.