Zatorzanka odpowiada LKS Rajsko zwycięstwem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 kwietnia 2017 18:14

Zatorzanka wygrała na wyjeździe z Orłem Witkowice 4:2.
Zatorzanka przystępowała do meczu z Orłem wiedząc o tym, że jej główny rywal w walce o awans do V ligi wygrał swój mecz. Jeśli podopieczni Marcina Folgi chcieli utrzymać pozycje lidera A klasy, musieli to spotkanie wygrać.

Na prowadzenie wyszli gospodarze. W 10. minucie rzut wolny z 27 metrów wykonywał Śliwa. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki przy dalszym rogu. W 25. minucie padł gol wyrównujący. Ze skrzydła dośrodkowywał Stefaniak, a gola samobójczego strzelił autor gola na 1:0 i grający trener Orła. W 30. minucie Stanek dorzucił futbolówkę za linie obrony. Tam doszedł do niej Kwiatkowski i znalazł sposób na bramkarza. Później trzeciego gola w tym spotkaniu, a drugiego do właściwej bramki, strzelił Śliwa. Wykorzystał on rzut karny podyktowany za rękę w polu karnym zawodnika Zatorzanki.

Ostatnie słowo, a nawet dwa słowa, należały w sobotę do przyjezdnych. Dwa gole z rzutów karnych strzelił Baluś. Najpierw w 73. minucie sędzia stwierdził, że faulowany w szesnastce był Stefaniak, a później podobnie miało się stać ze Stankiem.

– W tym meczu zagraliśmy bardzo dobrze. Różnica miejsc w tabeli i potencjału składu nie była widoczna. Mogliśmy spokojnie zremisować to spotkanie. O naszej porażce zdecydowały indywidualne błędy naszych defensorów – powiedział Szymon Śliwa, grający trener Orła Witkowice.

– To był nijaki mecz. Na pewno nie było to wielkie spotkanie, które zostanie na długo zapamiętane – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Sobota 15 kwietnia Orzeł Witkowice – Zatorzanka Zator 2:4
Bramki: 1:0 Śliwa (10.), 1:1 Śliwa samobójcza (25.), 1:2 Kwiatkowski (30.), 2:2 Śliwa rzut karny, 2:3 Baluś rzut karny (73.), 2:4 Baluś rzut karny (78.)

Orzeł Witkowice: Wróbel, Sapeta (70. M. Konefał), Śliwa (78, Mitoraj), Achinger, Jedliński, Szypuła (86. Bogunia), Ł. Konefał, Gołębiowski, Matonóg (60. Wysogląd), Bąba, Jekiełek. Trener: Szymon Śliwa.

Zatorzanka Zator: Flejtuch, Kukiełka, Baluś, Skrobacz, Stanek (82. Kozieł), Leszczyński, Makuch, Kwiatkowski, Stefaniak, Ottawa (60. Michałek), Żak (60. P. Wolanin). Trener: Marcin Folga.