Zasłużone zwycięstwo wicemistrza A Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 sierpnia 2020 15:31

Przeciszovia Przeciszów zasłużenie wygrał 2:0 w Grojcu z Solavią. Bramki strzelili Serwatka i Węgrzyn.

W 17. minucie rzut rożny wykonał Matla. Wrzutkę precyzyjnie zamknął ustawiony przy dalszym rogu Serwatka. W 40. minucie przyjezdni mieli rzut karny. Po strzale Żabińskiego futbolówka przeleciała obok słupka i nie wpadła do siatki. W 55. minucie Matla zagrał do Bartusia. Ten nie trafił czysto w piłkę. Dobrze jednak zachował się Węgrzyn, który strzelił na 0:2.

,,Mieliśmy swoje sytuacje, ale ogólnie rywal był lepszy i wygrał zasłużenie. Na pewno było tak w pierwszej połowie. W drugiej trochę przycisnęliśmy, ale nic z tego nie wyszło” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

,,Gra była trochę chaotyczny. To pierwszy mecz o punkty po długiej przerwie. My dobrze zrealizowaliśmy zadania taktyczne, które sobie narzuciliśmy. W pierwszej połowie graliśmy na trzech napastników i przyniosło to spodziewany efekt. Rywal był ambitny i postawił się, ale uważam, że to był wyrównany mecz ze wskazaniem na nas” – powiedzał Łukasz Płonka, trener Przeciszovii Przeciszów.

Niedziela 9 sierpnia Solavia Grojec – Przeciszovia Przeciszów 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Serwatka (17.), 0:2 Węgrzyn (55.). W 40. minucie Żabiński (Przeciszovia) nie wykorzystał rzutu karnego.

Solavia Grojec: D. Kołacz, Walus (75. Żebrak), Goc, Gonszcz, Chowaniec, Krężel, Wołek (75. Noworyta), P. Płonka, Kozieł, D. Płonka (65. P. Kołacz), Kubajczyk. Trener: Daniel Płonka.

Przeciszovia Przeciszów: Flejtuch, Klimczyk, Mycyk (80. M. Michałek), Serwatka, Szafraniec, Matla (85. Baranowski), Żabiński, Węgrzyn (65. Lasek), Kidoń (46. M. Płonka), Bartuś, K. Michałek. Trener: Łukasz Płonka.