Zasłużone zwycięstwo Unii w Pcimiu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 czerwca 2019 11:13
Unia wygrała w Pcimiu z Pcimianką 2:1. Bramki strzelili Gondek, Mrowiec i Czapla.

Wynik otworzyli gospodarze. W 31. minucie jeden z nich zagrał na skrzydło. Gondko rozpędził się i uderzył precyzyjnie. W pierwszej połowie Pcimianka stworzyła jeszcze jedną, dobrą sytuację, natomiast po stronie gości Czapla trafił w poprzeczkę
W 57. minucie ze skrzydła dośrodkował Rzeszutko. Piłkę przyjął Mrowiec i strzałem z piątki pokonał bramkarza. Później sędzia dwa razy nie uznawał goli Unii z powodu spalonych.
W 71. minucie zdaniem arbitra w polu karnym faulowany był Wilczak. Z jedenastu metrów trafił Czapla. Wynik mógł podwyższyć Snadny, ale nie wykorzystał dogodnej sytuacji.
,,Nasz przeciwnik stosował kontry. My prowadziliśmy grę poprzez atak pozycyjny” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

Niedziela 9 czerwca Pcimianka Pcim – Unia Oświęcim  1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Gondko (31.) 1:1 Mrowiec (57.), 1:2 Czapla rzut karny (71.)

Pcimianka Pcim: Jękot, Bartosz, Sadio, Pandyra, Burtan, Sane, Czapla, Michał Banik, Gondko (46. Wrześniak), Flig, Maciej Banik.

Unia Oświęcim: Rogusz, B. Ryszka (46. Pietraszko), Pacyga, Pluta, Rzeszutko, Mrowiec (70. P. Ryszka), Snadny (85. Kowalik), Ryś, Janiczak (70. Jończyk), Lichota (60. Wilczak), Czapla. Trener: Marek Kołodziej.