Zacięty mecz w Głębowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 kwietnia 2016 22:52

LKS Głębowice przegrał u siebie z LKS Palczowice 3:4.
Obie drużyny szanse na awans do A klasy straciły już dawno temu. Zawodnicy klubów z Głębowic i Palczowic chcą jednak pokazać się z jak najlepszej strony, zdobywać gole i punkty.

Wynik otworzyli gospodarze. W 4. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Skiernik. Precyzyjnie z 11 metrów uderzył R. Nowak. W 12. minucie z rzutu rożnego Dzidek dograł piłkę na dłuższy słupek. Pająk nie miał problemów z celnym uderzeniem głową. W 16. minucie zespół z gminy Osiek drugi raz wyszedł na prowadzenie. Jeden z zawodników LKS Palczowice zablokował uderzenie na bramkę rywala. Kiedy wydawało się, że futbolówkę złapie M. Zemła, uprzedził go Skiernik i skierował piłkę do siatki.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Piłkę wywalczył B. Zemła. Piłkarz drużyny przyjezdnej obsłużył dobrym, prostopadłym podaniem Dzidka. Ten podciął futbolówkę nad Wandorem. W 58. minucie było 2:3. Chachuła nie zmarnował sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. Sportowiec minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

W 69. minucie prawym skrzydłem zaatakował Domasik. Po wymanewrowaniu pomocnika zespołu przeciwników zagrał prostopadłą piłkę do Skiernika. Były zawodnik między innymi LKS Rajsko, Korony Harmęże i LKS Jawiszowice minął obrońcę i sprytną podcinką przelobował bramkarza. Ostatnie słowo należało do gości. W 80 minucie gola na swoje konto zapisał Dzidek.

Niedziela 23 kwietnia LKS Głębowice – LKS Palczowice 3:4 (2:2)
Bramki: 1:0 R. Nowak rzut karny (4.), 1:1 Pająk (12.), 2:1 Skiernik (16.), 2:2 Dzidek (20.), 2:3 Chachuła (58.), 3:3 Skiernik (69.), 3:4 Dzidek (80.)

LKS Głębowice: Wandor, Ćwiertnia (65. Wojtyła), Domasik, Forma, Głowacki, Klimczyk, R. Nowak, W. Nowak, Skiernik (70. Wysogląd), Stawiarski (57. Majewski), P. Szypuła (87. M. Szypuła). Trener: Przemysław Tlałka.

LKS Palczowice: M. Zemła, B. Zemła, Pająk, Nowokuński, Rokowski, Romanowski,Wiecheć, Nidecki (76. Nowotarski), Para, Dzidek (85. Folga), Chachuła. Trener: Piotr Folga.