Zaborzanka zasłużenie wysoko wygrała

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 maja 2019 19:55

Zaborzanka wygrała u siebie 8:1 w meczu rozegranym awansem z LKS Palczowice. Gospodarze kolejny raz pokazali, że  nie mają zamiaru rezygnować z walki o awans do A Klasy.
W 7. minucie prawą stroną zaatakował Łach. Do wrzuconej przez niego piłki doszedł Borowski i otworzył wynik spotkania. W 11. minucie Gąsiorek obsłużył blisko 40 metrowym podaniem Gliwę, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 16. minucie Borowski skutecznie wykonał rzut wolny z około 30 metrów. Jego strzału lewą nogą nikt nie zatrzymał.

Kolejne bramki padały w drugiej połowie. Po strzale z 25 metrów Łacha futbolówka odbiła się od poprzeczki. Dobił Gliwa. W 58. minucie Dzidek wykorzystał błąd Pędlowskiego, minął go i skierował piłkę do pustej bramki. W 60. minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem zachował Gliwa i było 5:1.

W 68. minucie Semik strzałem z 20 metrów trafił w samo okienko. Ten sam zawodnik sfinalizował swoją indywidualną akcję w 71. minucie. Wynik na 8:1 ustalił Stańczyk. Wykończył on składną, drużynową akcję Zaborzanki celnym uderzeniem.

Środa 1 maja Zaborzanka Zaborze – LKS Palczowice 8:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Borowski (7.), 2:0 Gliwa (11.), 3:0 Borowski (16.), 4:0 Gliwa (52.), 4:1 Dzidek (58.), 5:1 Gliwa (58.), 6:1 Semik (68.), 7:1 Semik (71.), 8:1 Stańczyk (86.)

Zaborzanka Zaborze: Pędlowski, Kleczkowski, Przybyła, Gąsiorek, Kyrcz, Łach, Semik, Góra, Borowski, Gliwa (65. Stańczyk), Kidoń (46. Grubka). Trener: Rafał Przybyła.

LKS Palczowice: Zemła, Chachuła, Nowotarski, P. Folga, Nidecki (35. Mamoń), A. Folga (69. Głąb), Kowalski, Romanowski, Nowak, Para, Dzidek. Trener: Piotr Folga.