Wysokie zwycięstwo Soły

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 kwietnia 2019 22:58

Soła wygrała z Solavią 6:2. Także w rywalizacji drużyn rzecznych lepsza okazała się ekipa z Łęk.

W 21. minucie Kozieł zagrał do Żmudy, a ten strzałem z woleja pokonał bramkarza. W 33. minucie Żmuda obsłużył dobrym, prostopadłym podaniem między obrońców Dziubka, który nie pomylił się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. W 37. minucie podopieczni Krzysztofa Zarzyckiego strzelili trzeciego gola. W 37. minucie Kozieł strzelił z ostrego kąta. Piłka odbiła się od słupka i wpadła pod nogi Amroziego. Ten skutecznie dobił.

W 50. minucie Matejko z bocznego sektora wycofał piłkę do Dziubka, który skutecznie uderzył po ziemi. W 72. minucie faulowany w polu karnym był Zając. Rzut karny wykorzystał Wołek.  W 74. minucie Amrozi pokonał bramkarza Solavii strzałem z ostrego kąta.  W 79. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się strzelec poprzedniego gola. W doliczonym czasie gry kolejną bramkę z rzutu karnego zdobył Wołek.

,,To był chaotyczny mecz. Tłumaczę to tym, że była to pierwsza gra ligowa na wiosnę. Mało było gry przećwiczonej wcześniej na treningach” – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

,, W krótkim czasie straciliśmy trzy bramki. W drugiej połowie zmieniliśmy ustawienie na bardziej ofensywne. Nie przyniosło to efektu bramkowego. Mieliśmy dziś spore braki kadrowe. Ci, którzy byli dali z siebie wiele”- powiedział Dawid Szewczuk, trener Solavii Grojec.

Niedziela 7 kwietnia Soła Łęki – Solavia Grojec 6:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Żmuda (21.), 2:0 Dziubek (33.), 3:0 Amrozi (37.), 4:0 Dziubek (50.), 4:1 Wołek rzut karny (74.), 5:1 Amrozi (74.), 6:1 Amrozi (79), 6:2 Wołek rzut karny (90.)

Soła Łęki: Daniel Dusik, Zarzycki, Pawlusiak, Karnas (80. Wawrzyczek), Zygmunt, Żmuda, Adamczyk (46. Wróbel), Matejko, Amrozi (80. Lekki), Kozieł (70. Kukiełka), Dziubek. Trener: Krzysztof Zarzycki.

Solavia Grojec: Lichość, B. Smolarek, Noworyta, Zygmunt(83. Szewczuk), S Smolarek, Krzemień (72. Chowaniec), Mroczek (66. Goc), Krężel, Wołek, Zając, Sołtysik. Trener: Dawid Szewczuk.