Wysokie zwycięstwo Pulsu we Włosienicy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 września 2022 21:33

Puls Broszkowice wygrał na wyjeździe w derbach gminy Oświęcim z Sygnałem Włosienica 6:1 i teraz jest wiceliderem A Klasy.

W 42. minucie lewą stroną zaatakował Michalec i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Piłki stanęła w wodzie, a formalności dopełnił Janik. W 55. minucie w zamieszaniu podbramkowym Janik zagrał do Michała Barciaka, który był skuteczny. Dwie minuty później gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Futbolówkę przejął Zieliński, który szybkim podaniem uruchomił Jarzynę. Ten piętą zagrał do Stachury. Zawodnik Sygnału strzałem z 20 metrów pokonał bramkarza.

W 74. minucie Augustyn oddał bardzo ładny dla oka z dystansu z 25 metrów. W 80. minucie Michał Barciak urwał się rywalom w polu karnym, ale piłkę do siatki skierował zawodnik Sygnału. W 86. minucie Michał Barciak zagrał do Janika, a ten wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem. Minutę później wynik ustalił Michała Barciaka.

„Niestety nadal pozostajemy bez punktów w tym sezonie. Ten mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej. W pierwszej połowie po składnych akcjach dwa razy nie trafiliśmy do pustej bramki. Jakby tego było mało, to po błędzie tracimy bramkę do szatni. Druga połowa w naszym wykonaniu była zdecydowanie słabsza w naszym wykonaniu. Zdobywamy gola na 1:2, ale później nasza gra obronna się posypała” – powiedział Mariusz Skiernik, trener Sygnału Włosienica.

„To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Wyjątkiem były fragmenty pierwszej połowy. W zdecydowanej większości meczu jednak dominowaliśmy my i kontrolowaliśmy przebieg gry” -powiedział Marcin Barciak, trener Pulsu Broszkowice.

Niedziela 18 września Sygnał Włosienica – Puls Broszkowice 1:6 (0:1)
Bramki: 0:1 Janik (42.), 0:2 Michał Barciak,  1:2 Stachura (55.), 1:3 Augustyn (74.), 1:4 samobójczy (80.), 1:5 Janik (86.), 1:6 Michał Barciak (87.)

Sygnał Włosienica (skład wyjściowy): Jarosz, Mondry, Pacyga, Krzysiuk, Jarzyna, Pokrzyk, Pacyna, Zieliński, Grubka, Guzdek, Stachura. Trener: Mariusz Skiernik.

Puls Broszkowice: Kubisty (55. Strzelecki), Huzior, Opala, Kowalski, Knapik, Wykręt (. Ł. Kumor),  Michał Barciak,  Michalec (55. Tobik), Piwowarski, Janik, Knapik. Trener: Marcin Barciak.