Wynik derbów gminy Kęty rozstrzygnięty w I połowie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 listopada 2016 15:11

Team Sport Hejnał wygrał na wyjeździe z Sołą Łęki 2:5.
O końcowym wyniku przesądziły cztery gole zdobyte przez zespół przyjezdny w pierwszej połowie. W 17. minucie rzut wolny wykonywał Śleziak. Bramkarz wybił piłkę na 12 metr. Skuteczną dobitkę zaprezentował Sitarz. W 24. minucie bardzo dobrą akcję prawym skrzydłem przeprowadził Łach, który dośrodkował piłkę w pole karne. Oczkowski strzałem z woleja skierował futbolówkę do siatki. W 38. minucie Januszyk zamknął dośrodkowanie Klisia i strzelił gola na 0:3. W 38. minucie  Ryłko otrzymał piłkę od Sitarza, wynanewrował obrońców i skierował ją do siatki.

W 70. minucie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli gospodarze. Po dośrodkowaniu od kolegi z zespołu gola głową zdobył Zygmunt. W 72.  minucie było 1:5. W środku pola futbolówkę wywalczył Kowalski i zagrał prostopadle do Chrapkiewicza. Ten drugi wygrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem. Sołę stać było na strzelenie jeszcze jednego gola. Składną akcję drużyny celnym strzałem z 16 metrów zakończył Karnas.

– Do 30. minuty staraliśmy się walczyć na miarę swoich możliwości. Nasza gra nie była zła, ale rywal był bardzo skuteczny. Mecz ułożył się w pierwszej połowie. W drugiej przeciwnik troszkę odpuścił, ale przegrywaliśmy już za wysoko – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

– W pierwszej połowie nasza przewaga była bardzo duża i mogliśmy strzelić więcej goli niż cztery. W drugiej ciężko się było zmobilizować – powiedział Jerzy Sordyl, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 5 listopada Soła Łęki – Team Sport Hejnał Kęty 2:5 (0:4)
Bramki: 0:1 Sitarz (17.), 0:2 Oczkowski (24.), 0:3 Januszyk (38.), 0:4 Ryłko (42.), 1:4 Zygmunt (70.), 1:5 Chrapkiewicz (72.), 2:5 Karnas (75.)

Soła Łęki: Daniel Dusik, Pawlusiak, Damian Dusik, Handzlik (46. Grabania), Kobylański, Zarzycki, Zygmunt, Grunwald, Matejko, Karnas, Krawczyk (40. Jawor). Trener: Krzysztof Zarzycki.

Team Sport Hejnał Kęty: Szymański, Lach, Śleziak, Januszyk, Karpiński (46. Borak), Kowalski (60. Sobecki), Oczkowski (82. Korzonkiewicz), Kliś, Sitarz (46. Jaromin), Ryłko, Czapiewski. Trener: Jerzy Sordyl.