Wygrana Skawy w Zaborzu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 kwietnia 2022 09:59

Skawa Podolsze wygrała na wyjeździe z Zaborzanką Zaborze 4:0. Zwycięstwo nie przyszło jednak przyjezdnym łatwo.

W 25. minucie Banaszaka wykonał rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu dotarła do T. Bartuli, który uderzył precyzyjnie z ośmiu metrów. W 39. minucie Yatsun dograł w uliczkę J. Kwadransowi, a ten  zdobył gola strzałem po długim rogu z 14 metrów. W 76. minucie podczas kontrataku Bałuch otrzymał futbolówkę na połowie boiska przy linii autowej. Później doprowadził ją w rejon narożnika pola karnego i z 20 metrów strzelił pod poprzeczkę. W ostatniej akcji meczu przyjezdni zdobyli czwartego gola.  Na prawym skrzydle piłkę przeciwnikowi odebrał Kurzak, a potem zagrał do Bałucha, który spod chorągiewki podał w okolice narożnika pola karnego Porębskiego. Ten zacentrował  na siódmy metr,  gdzie akcję zamknął Żmuda zdobywając  gola strzałem głową .
„Moim zdaniem nie byliśmy drużyną słabszą w tym meczu. Wynik nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. Pierwsze dwie bramki sprezentowaliśmy przeciwnikowi. W drugiej odsłonie przeważaliśmy. Musieliśmy się odsłonić, i to wykorzystał przeciwnik. Zdecydowanie zabrakło nam skuteczności” – powiedział Bartłomiej Stachura, trener Zaborzanki Zaborze.
„Nasze zwycięstwo nie przyszło łatwo, jak może sugerować wysoki wynik . Mecz był toczony na dobrym poziomie czemu sprzyjała, jak to bywa od wielu lat na Zaborzu, świetnie przygotowana murawa . Ozdobami meczu były pewnością były efektowne gole strzelone przez naszych zawodników” –  powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.
Sobota 16 kwietnia Zaborzanka Zaborze – Skawa Podolsze 0:4(0:2)
Bramki: 0:1 T. Bartula (25.), 0:2 J. Kwadrans(39.), 0:3 Bałuch (76.), 0:4  Żmuda (90.)
Zaborzanka Zaborze: Kołacz (55. Jamróz), Jęczała (85. Minajkin), Gworek, Kubiesa, D. Gaweł, Ostrowski (60. Brania), Klaja (60. Stachura), Dobry, Kowalczyk (46. Bochenek), K. Gaweł, Migdał. Trener: Bartłomiej Stachura.
Skawa Podolsze:  Świergosz, P. Banaszak (80. Kurzak), Żmuda, Kuzia, Dominik Kajfasz, Domżał (60. Bałuch), T. Bartula, D. Banaszak, J. Kwadrans (75. K. Ciemiera), Porębski, Yatsun (65. Szczepaniak). Trener: Damian Banaszak.