Wygrał zespół lepszy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   28 marca 2022 11:58

Niwa Nowa Wieś wygrała na swoim obiekcie z Brzeziną Osiek 2:0. Bramki strzelili Chrapek i Piskorek.

W 5. minucie mocno z rzutu wolnego uderzył Jarosz. Bramkarz wybił piłkę przed siebie. Dobrze dobił Chrapek. W 56. minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję z kilkoma podaniami. Chrapek wrzucił piłkę na Piskorka, a ten pokonał bramkarza strzałem głową. W końcówce bezpośrednią czerwoną kartkę za akcję ratunkową otrzymał Matejko. Wynik jednak się nie zmienił.

„To był ciężki mecz. Było dużo twardej gry. Myślę jednak, że byliśmy lepsi. Rywal starał się prowadzić grę, ale my umiejętnie się przeciwstawialiśmy. Trochę nerwowo było w końcówce po mojej kartce, ale udało nam się dowieźć zwycięstwo” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

„Wygrali lepsi. Mieliśmy swoje sytuacje i dobre momenty. Mogliśmy zdobyć gole, ale z przekroju całego meczu rywal zasłużył na wygraną” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

Sobota 26 marca Niwa Nowa Wieś – Brzezina Osiek 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Chrapek (5.), 2:0 Piskorek (56.)

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Mateja, Matejko (88. czerwona bezpośrednia), Holewa (70. Zwaryczuk), Stawowczyk (58. Pękala, 85. Kubeczko), Nycz, Jarosz, Jurczak (70. Miłoń), Piskorek, Kubeczko, Chrapek (75. Dudzic). Trener: Michał Matejko.

Brzezina Osiek: Majda, Mrowiec, Bernaś, Kabara, Bury (25. Filip), Gros, Ryszawy, Dubiel, Zaremba, Płonka (60. Kocemba), Pyrlik. Trener: Łukasz Szczepaniak.