Ważne zwycięstwo Solavii

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 czerwca 2019 10:13

Solavia Grojec wygrała z LKS Piotrowice 2:1. Dało to jej raczej pewne utrzymanie. Zespół z Piotrowic jest nadal w strefie spadkowej.
W 44. minucie Płaczek przeprowadził indywidualną akcję. Wszedł ze skrzydła do środka i oddał skuteczny strzał.  W 37. minucie ten sam zawodnik strzelił precyzyjnie z rzutu wolnego z 35 metrów. Jedyną bramkę dla gości zdobył w końcówce Krawczyk.

,,Boisko było ciężkie do gry. Był to typowy mecz walki. Nikt nie kalkulował. Obie drużyny miały o co walczyć. Akcji, które mogłyby się podobać kibicom było mało. Mieliśmy trochę szczęścia, bo rywal miał swoje szanse bramkowe. Cieszą trzy punkty, które już raczej na pewno dają nam utrzymanie” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Solavii Grojec.

,,Myślałem, że nie będziemy potrafili zagrać lepiej niż w meczu z Przeciszovii. W Grojcu prezentowaliśmy się jeszcze lepiej. Nie wykorzystaliśmy mnóstwo sytuacji. Były słupki, poprzeczki, obrony bramkarza. Jestem w szoku. Licząc sytuacje bramkowe powinniśmy wygrać i to wysoko” – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

Niedziela 26 maja Solavia Grojec – LKS Piotrowice 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Płaczek (44.), 2:0 Płaczek (58.), 2:1 Krawczyk (90+)

Solavia Grojec: Lichość, Noworyta, Chowaniec, Zygmunt, Krzemień (75. Koziara), Krężel, Mroczek, Wołek (70. Szewczuk), Sołtysik (82. Koziara), Snażyk, Płaczek (55. Smolarek), Smolarek. Trener: Dawid Szewczuk.

LKS Piotrowice: D. Figura, Rogalski, Marsowicz, Klimczyk, Piotr Frączek, Paweł Frączek, Miłosz Frączek, Merta, Jurecki, Stawiarski (Żmuda), Krawczyk. Trener: Jarosław Chowaniec.