W pucharowych derbach gminy Oświęcim lepszy Sygnał

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 sierpnia 2020 07:23

W meczu pierwszej rundy Pucharu Polski Sygnał Włosienica wygrał w Grojcu z Solavią 2:1. Podopieczni Damiana Pałamarczuka awansowali do drugiej rundy.

Pierwsi gola zdobyli gospodarze. Krężel zagrał prostopadle do Mroczka, który był skuteczny w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W 30. minucie goście wyrównali. Z okolicy 16 metra Sulkiewicz uderzył po ziemi lewą nogą. Piłka wpadła do siatki przy dalszym rogu. W 65. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Szpiegla, a precyzyjnie głową uderzył Oczkowski.

„Mecz był wyrównany, ale Sygnał wygrał zasłużenie” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

„Nie weszliśmy dobrze w mecz przez co musieliśmy gonić wynik. Ogólnie mecz był wyrównany. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola” – stwierdził Damian Pałamarczuk, trener Sygnału Włosienica.

W drugiej rundzie włosienicą drużyna zagra z LKS Piotrowice.

Sobota 1 sierpnia Solavia Grojec – Sygnał Włosienica 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Mroczek, 1:1 Sulkiewicz (30.), 1:2 Oczkowski (65.)

Solavia Grojec: D. Kołacz, Goc, Chowaniec, Walus, Żebrak, P. Kołacz,  Krężel,  Wołek, Mroczek, Płonka (Noworyta), Maksimow. Trener: Daniel Płonka.

Sygnał Włosienica: Sz. Stachura (46. R. Jarosz), Ludwinek, Oczkowski, K. Stachura (65. Ligus), Grubka, Walczak, Sarna(60. Pacyga), Mondry (75. Pacyna), Sulkiewicz, Yedinak (60. Klimczyński). Trener: Damian Pałamarczuk.