W Pogórzu doczekali się zwycięstwa

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 października 2019 18:39

Pogórze wygrało w Polance Wielkiej ze Strumieniem 4:3. Było to pierwsze zwycięstwo i w ogóle punkty klubu z Gierałtowic w tym sezonie.

Początek meczu nie zapowiadał niespodzianki. W 6. minucie Romanek uderzył z ostrego kąta. Piłka po rykoszecie wpadła do siatki przy bliższym rogu. W 9. minucie goście wyrównali. Przeprowadzili szybką, trójkową kontrę. Zygmunt wszedł zdecydowanie w pole karne i znalazł sposób na Jasińskiego. Dwie minuty później na prawym skrzydle dokładnie na dwa kontakty zagrali zawodnicy Pogórza. Makuch otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny i wrzucił futbolówkę w pole karne. Gola strzałem głową zdobył Kowalski.

W 69. minucie zdaniem sędziego faulowany był Boba. Rzut karny wykorzystał Romanek. W 78. minucie na boisku pojawił się Dziuga. W 85. minucie po kolejnej kontrze podopiecznych Dawida Szewczuka były zawodnik Soły Łęki wymanewrował trzech rywali i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 88. minucie Strumień doprowadził. Zrobił to Karpiel, który uderzył celnie głową. W końcówce Pogórze przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Hałat przeprowadził rajd ze swojej połowy, zszedł do środka, minął przeciwnika i strzelił gola na 3:4.

,,Prowadziliśmy grę. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce. Przeciwnik miał cztery dobre sytuacje i tyle wykorzystał. Zagraliśmy jak trampkarze” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

,,Wreszcie byliśmy jednością. Zagraliśmy chyba na sto procent naszych możliwości. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Mieliśmy braki kadrowe, ale poradziliśmy sobie. Byliśmy dziś bardzo skuteczni, bo z pięciu sytuacji cztery wykorzystaliśmy” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Pogórza Gierałtowice.

Sobota 5 października Pogórze Gierałtowice – Strumień Polanka Wielka 3:4
Bramki: 1:0 Romanek (6.), 1:1 Zygmunt (9.), 1:2 Kowalski (11..), 2:2 Romanek rzut karny (64.), 2:3 Dziuga (85.), 3:3 Karpiel (88.), 3:4 Hałat (90.)

Strumień Polanka Wielka: Jasiński, Trawkowski, Drabczyk (75. Kała), Zemanek (46. Borowczyk), Karpiel, Gałgan (60. Nowak), Romanek, Brzeziński, Łukaszczyk, Boba, Grubka. Trener: Łukasz Jasek.

Pogórze Gierałtowice: Szyc, Jakubik, Nowak, Szewczuk, S. Zając, Zygmunt, Hałat, Makuch, Kowalski, K. Zając (78. Dziuga), Kamski. Trener: Dawid Szewczuk.