W LKS Palczowice doczekali się zwycięstwa

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 maja 2019 11:12

LKS Palczowice wygrał na wyjeździe z Koroną Harmęże 4:1. Zwycięzca nadal zajmuje ostatnie miejsce w B Klasie.

W 20. minucie Dzidek wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 25. minucie K. Kowalczyk otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny i znalazł sposób na golkipera. W 55. minucie Nycz wybił piątkę. K. Kowalczyk wyprzedził obrońcę Korony i strzelił gola na 0:3. Czwartą bramkę dla LKS Palczowice zdobył z rzutu wolnego Dzidek. W 82. minucie gospodarze zaliczyli trafienie honorowe. Jeden z zawodników dośrodkował, a piłkę do siatki strzałem głową skierował Tyran.

,,Nie graliśmy źle. poro czasu spędzaliśmy na połowie rywala. Nie wykorzystywaliśmy swoich szans strzeleckich. Przeciwnik grał na kontry i zamurował bramkę. Nie znaleźliśmy na to sposobu – powiedział Paweł Żak, trener Korony Harmęże.

,,Korona była częściej  przy piłce. Sytuacji bramkowych więcej mieliśmy my” – powiedział Piotr Folga, trener LKS Palczowice.

Sobota 18 maja Korona Harmęże – LKS Palczowice 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Dzidek (20.), 0:2 K. Kowalczyk (25.), 0:3 K. Kowalczyk (55.), 0:4 Dzidek (76.), 1:4 Tyran (82.)

Korona Harmęże: Nycz (70. Szyka), Pachacz, Zioberek, P. Forma, Bargiel, Karbowy, Baran, Karol Majewski, Tyran. Trener: Paweł Żak.

LKS Palczowice: Zemła, Rokowski, Romanowski, P. Folga, Nowak, Czopek, Chachuła (60. Zwierz), Para, Dzidek (72. Mamoń) B. Kowalczyk (83. Głąb) K. Kowalczyk. Trener: Piotr Folga.