W KS Chełmek poprawili sobie humory

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 kwietnia 2022 16:41

KS Chełmek walczący o utrzymanie w IV Lidze ostatnio nie notuje dobrych wyników. W Wielka  Sobotę przyszło przełamanie.

W poprzednich meczach KS Chełmek nie zdobywał punktów. Do tego wycofał swoje rezerwy z rozgrywek A Klasy. Podopieczni Kamila Orawczaka w meczu u siebie.

W 37. minucie indywidualną akcję przeprowadził Nowak. Minął środkowego obrońcę i znalazł sposób na bramkarza. W 47. minucie przyjezdni wyrównali. Po wrzutce kolegi z drużyny gola głową zdobył Bienias.

W 64. minucie Kustra zagrał przewrotką nad linią obrony. Do piłki doszedł Savalenko i przelobował golkipera. W 67. minucie Nowak przeprowadził indywidualną akcję i zakończył ją zdobyczą bramkową.

„W końcu po przerwie wygraliśmy. Byliśmy zespołem bardziej charakternym, ambitnym, pokazaliśmy więcej umiejętności i byliśmy zwyczajnie lepsi” – powiedział Kamil Orawczak, trener KS Chełmek.

Sobota 16 kwietnia KS Chełmek – Wiślanka Grabie 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Nowak (37.), 1:1 Bienias (47.), 2:1 Savalenko (64.), 3:1 Nowak (67.)

KS Chełmek: Koterwa, Kukiełka, Sidor, Wesecki, Pędrys, Lieber, Savalenko, Kustra, Bartuś (60. Doroz), Bury, Nowak. Trener: Kamil Orawczak.

Wiślanka Grabie: Koryłka, Żakieta, Bienias, Lipowiecki (65. Gnap), Gruszkowski, Kubic (46. Panek), Serafin, Nowak, Cygnarowicz (68. Drabik), Jaworski, Steinhof (65. Czech).