W Kętach gospodarze byli bliscy dwucyfrówki

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 września 2020 02:39

Team Sport Hejnał rozgromił 9:0 Sosnowiankę Stanisław Dolny. Pięć bramek zdobył Dudzic.

W 31. minucie Ogórek z Jurczakiem. Drugi z wymienionych zawodników wrzucił piłkę w pole karne. Nikt nie przeciął podania, a więc piłka wpadła do siatki. W 36. minucie strzelec gola na 0:1 wrzucił z rzutu rożnego. Gola głową zdobył Karpiński.

W 61. minucie po kolejnym krótko rozegranym rożnym futbolówkę w siatce umieścił J. Januszyk. W 69. minucie z rogu wrzucał Sitarz. Celnie głową uderzył Karpiński. Kolejne gole zdobył Dudzic. Wszedł na boisko w 60. minucie i w ciągu 30 minut trafił pięciokrotnie.

W 71. minucie wykorzystał prostopadle podanie kolegi z drużyny i wykończył akcję sam na sam z bramkarzem. W 79. minucie zagrał mu Mąsior. Pierwszy strzał z bocznego sektora boiska obronił bramkarz, ale dobitka snajpera klubu z Kęt była skuteczna.

W 83. minucie Cepiga zagrał prostopadle do Dudzica, a ten nie zmarnował świetnej sytuacji. W 87. minucie ten sam zawodnik uderzył na bramkę. Futbolówka przeleciała obok bramkarza i wpadła do siatki. W 89. minucie były zawodnik Niwy i Zgody zszedł z piłką do środka i umieścił ją w pustej bramce.

,,Rywal nie postawił nam wysoko poprzeczki. Dodatkowo ich zawodnik szybko otrzymał czerwoną kartkę. Nasze gole były tylko kwestią czasu” – powiedział Kamil Żmuda, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 5 września Team Sport Hejnał Kęty – Sosnowianka Stanisław Dolny 9:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Jurczak (31.), 2:0 Karpiński (36.), 3:0 J. Januszyk (61.), 4:0 Karpiński (69.), 5:0 Dudzic (65.),6:0 Dudzic (79.), 7:0 Dudzic (83), 8:0 Dudzic (87.), 9:0 Dudzic (89.)

Team Sport Hejnał Kęty: Drewniany, Karpiński, J. Januszyk, Korzonkiewicz, A. Januszyk, Jurczak, Nowicki,  (46. Cepiga), Wysogląd (46. Sitarz), Ogórek (60. Mąsior), Nycz (60. Dudzic), Oczkowski (70. Flisek). Trener: Kamil Żmuda.

Sosnowianka Stanisław Dolny: Kołodziejczyk (46. Góra), Żak (78. Młynarczyk), Michalski, Różycki,  Konopka,  Mamcarczyk (31. czerwona), Bosman, Hachlowski (37. Pachel), Wojtaszek, Michalec (46. Kozik),  Szydłowski (69. Pacut),