W dość wyrównanym meczu górą Soła

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 października 2018 20:35

Soła Łęki wygrała na wyjeździe ze Strumieniem Polanka Wielka 3:2.

Pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 25. minucie solową akcję przeprowadził Grubka. W jej końcówce uderzył precyzyjnie z  szesnastu metrów. W 33. minucie Amrozi skonstruował dobrą akcję z Dziubkiem. Ten drugi wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.

W 39. minucie na prowadzenie wyszli goście. Zarzycki wrzucił futbolówkę w szesnastkę, a Kramarczyk skutecznie zagłówkował. W 59. minucie Strumień doprowadził do remisu. Lewą stroną zaatakował Łukaszczyk. Później zagrał wzdłuż bramki. Tam formalności dopełnił Juras. Ostatecznie trzy punkty pojechały do Łęk, bo uderzoną z 35 metrów przez Zarzyckiego futbolówkę podbił głową obrońca Strumienia. Piłka wpadła do siatki.

,,To był mecz na remis. Rywal wygrał rzutem na taśmę” – powiedział Mariusz Gałgan, grający trener Strumienia Polanka Wielka.

,,Gra toczyła się głównie w środku pola. W pierwszej połowie przeważaliśmy my, a w drugiej lekką inicjatywę przejęli rywale. To było ważne zwycięstwo” – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

Sobota 6 października Strumień Polanka Wielka – Soła Łęki 2:3

Bramki: 1:0 Grubka 25., 1:1 Dziubek 33., 1:2 Kramarczyk 39., 2:2 Juras 59., 2:3 Zarzycki 73.

Strumień Polanka Wielka: Jasiński, Knapik, Trawkowski, Malik, Zemanek, Juras zm. Żywicki, Gałgan zm. 57. Romanek, Łukaszczyk, Jaszczyk zm. 79. Żyła, Boba zm. 75. Jarzyna, Grubka. Trener: Mariusz Gałgan.

Soła Łęki: Dziędziel, Pawlusiak, Zarzycki, Karnas, Kramarczyk, Adamczyk zm. 71. Handzlik, Wróbel zm. 71. Kukiełka, Matejko zm. 79. Dziuga, Amrozi, Kozieł, Dziubek. Trener: Krzysztof Zarzycki.