W Brzezinie cieszą się z początku sezonu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 sierpnia 2022 07:48

W pierwszej kolejce Ligi Okręgowej Brzezina Osiek wygrała u siebie z Narożem Juszczyn 4:2.

Gospodarze otworzyli wynik już w 4. minucie. Skonstruowali dobrą akcję drużynową. Merta zagrał do Dubiela. Ten odegrał futbolówkę do Zaremby, który pokonał bramkarza strzałem z ośmiu metrów. W 7. minucie przyjezdni wyrównali za sprawą bramki zdobytej przez Antolaka.

W 14. minucie Brzezina ponownie wyszła na prowadzenie. Z narożnika Merta zagrał prostopadle do Dubiela. Ten doszedł  z futbolówką do 12 metra i skierował ją w okienko w przeciwległym rogu. W 22. minucie Naroże doprowadziło do wyrównania. Dobre podanie z rzutu wolnego kolegi z drużyny wykorzystał M. Drobny.

Wynik zawodnicy ustalili jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie Dubiel wygrał piłkę po wrzutce innego piłkarza Brzeziny i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 42. minucie Mrowiec wykonał rzut rożny, a dobry strzał z woleja zaprezentował Merta.

„Początek był dla nas  nerwowy.  W pierwszej połowie graliśmy dobrze w ofensywie. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji strzeleckich. Cieszą nas trzy punkty i poziom przez nas prezentowany. Mieliśmy pewne niedociągnięcia, ale nie było źle” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

Niedziela 14 sierpnia Brzezina Osiek – Naroże Juszczyn 4:2 (4:2)
Bramki: 1:0 Zaremba (4.), 1:1 Antolak (7.), 2:1 Dubiel (14.), 2:2 M. Drobny (22.), 3:2 Dubiel (35.), 4:2 Merta (42.)

Brzezina Osiek: Majda, Bernaś, Majcherek, Kabara, Merta (60. Baranowski), Romanek, Ryszawy, Zaremba (75. Filip), Mrowiec, Dubiel, Senkowski(65. Drabik). Trener: Łukasz Szczepaniak.

Naroże Juszczyn: Koper, Bachul, Białoński (60. M. Kuszyk), Grzechynka (60. Marek), S. Kuszyk (88. Smyrak) Madziała (54. Romaniak), R. Drobny, Stawicki (60. Derek), Świder, M. Drobny, Antolak.