Unia wysoko pokonała Sosnowiankę

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 kwietnia 2017 14:04

Unia Oświęcim wygrała z Sosnowianką Stanisław Dolny 4:0.
W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli goli, choć obie ekipy mogły je zdobyć. Raz nawet piłka po uderzeniu Dudzica zmierzała do pustej bramki. Dobrze w tej sytuacji zachował się jeden z obrońców zespołu przyjezdnego.

W 59. minucie Dudzic wykorzystał dobre podanie Praciaka z prawego skrzydła i umieścił futbolówkę w siatce. W 61. minucie Ząbek sprytnym uderzeniem przerzucił piłkę nad bramkarzem.

W 75. minucie było 3:0. Dobre podanie Rzeszutki wykorzystał strzelec poprzedniego gola. Ząbek lekko dotknął futbolówkę. To wystarczyło do tego, by moc cieszyć się z bramki. Wynik w 89. minucie ustalił Pietraszko, którego dobrym podaniem obsłużył Dziubek.

Sobota 15 kwietnia Unia Oświęcim – Sosnowianka Stanisław Dolny 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Dudzic (59.), 2:0 Ząbek (61.), 3:0 Ząbek (75.), 4:0 Pietraszko )89.)

Unia Oświęcim: Bajdziak, Grzywa, Pluta, Pietraszko (żołta), Ryszka (90. Kocoń), Jończyk, Rzeszutko, Swarzyński (żółta, 82. Nowotarski), Praciak, Dudzic (86. Dziubek). Trener: Jacek Dobrowolski.

Sosnowianka Stanisław Dolny: Czarnecki, Bryła, Grotkowski, Oleksa, Skwarczeński (żółta), Kalicki, Madejski, Pułka (żółta, 85. Gawron), Sabliasz (66. Łatka), Szczurek, Fall (80. Banaszek). Trener: Łukasz Jagoda.