Unia wygrywała 2:0, ale nie utrzymała prowadzenia

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 marca 2017 11:02

Unia Oświęcim zremisowała 2:2 z Pcimianką Pcim. Po 30 minutach unia prowadziła 2:0. W 12. minucie Dudzic otrzymał podanie od Praciaka i pokonał bramkarza Pcimianki. W 26. minucie były zawodnik Niwy Nowa Wieś strzelił drugiego gola. Tym razem podawał Dziubek.

Trzy minuty później kontaktową bramkę zdobył Dąbrowa. W drugiej połowie gra toczyła się raczej pod dyktando Unii. Nie podwyższyła jednak prowadzenia. W 83. minucie po rzucie rożnym Bajdziak wybił piłkę. Doszedł do niej Grygorus i uderzył skutecznie na bramkę.

– Szkoda straconych punktów. Prowadziliśmy, a później inicjatywa była po naszej stronie. W zasadzie to w drugiej połowie rywal specjalnie nam nie zagroził. Po takim meczu pozostaje spory niedosyt – powiedział Jacek Dobrowolski, trener Unii Oświęcim.

Niedziela 26 marca Pcimianka Pcim – Unia Oświęcim 2:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Dudzic (12.), 0:2 Dudzic (26.), 1:2 Dąbrowa (29.), 2:2 Grygorus (83.)

Pcimianka Pcim: Kozłowski, Bajak, Burkat, Dabrowa, Duda, Gnyla (87. Gniecki), Grygorus, Muniak, Olszanicki (60. Tęczar), Sołtys (85. Zięba), Szlachta (89.Kordys).

Unia Oświęcim: Bajdziak, Pluta, Grzywa, Kocoń, Pietraszko, Dudzic, Nowotarski (60. Ryszka), Dziubek (46. Swarzyński), Ząbek, Praciak, Dudzic (85. Malik). Trener: Jacek Dobrowolski.