Unia wygrała z niżej notowanym rywalem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 września 2017 16:04

Unia Oświęcim wygrała z TS Węgrzce 3:1.

W pierwszej połowie nie padły bramki, choć kilka razy gospodarze byli bliscy szczęścia. Na ich drodze stał bramkarz lub słupek, jak w wypadku sytuacji Lichoty.

Po wznowieniu gry Unia szybko wyszła na prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Dudzic, który pojawił się na boisku po przerwie. Gospodarze mogli i powinni prowadzić wyżej. Wykazywali się jednak niefrasobliwością przy wykańczaniu bardzo dogodnych sytuacji. Mowa tu głównie o Rysiu.

W 58. minucie zamiast cieszyć się z wysokiego prowadzenia Unia remisowała z TS Węgrzce. Kubiak dynamicznie wszedł w pole karne i znalazł sposób na bramkarza. W 78. minucie z lewego skrzydła uderzył na bramkę Pietraszko.  Piłka wpadła do siatki. W tej sytuacji sporo pomógł inny zawodnik oświęcimskiego klubu, który zwrócił na siebie uwagę golkipera. Wynik spotkania ustalił Ryszka, bo bardzo dobrym zagraniu Ryszki.

Sobota 16 września Unia Oświęcim – TS Węgrzce 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Dudzic rzut karny (49.), 1:1 Kubiak (58.), 2:1 Pietraszko (78.), 3:1 Ryszka (90.)

Unia Oświęcim: Stępień, Balon (86. Kabara), Grzywa, Pietraszko, Skrzypiec – Iwański, Rzeszutko (28. Ryszka), Ryś (78. Jończyk), Wilczak (46. Dudzic), Lichota (46. Pluta), Pluta. Trener: Jacek Dobrowolski.

TS Węgrzce: Kusak, Chuchro (72. Łucarz), Czarnecki, Janur (38. Kowalczyk), Czarnecki, Białkowski, Kubiak, Śniaz (72. Dyląg), Tracz, Witko (74. Michniak), Gala.