Udany start w A klasie Skawy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 sierpnia 2015 23:13

W pierwszym meczu ligowym po awansie do A klasy Skawa Podolsze wygrała ze Strumieniem Polanka Wielka 1:0.

W pierwszej połowie goście zagrali słabo. Nie potrafili sobie poradzić z warunkami gry i taktyką rywali.

Jedyny gol w tym meczu padł w 12. minucie. Piłkę z własnej bramki wybijał bramkarz gospodarzy. Podanie przedłużył głową jeden z piłkarzy Skawy. Dotarła ona do znajdującego się w polu karnym Szczyżycy, który przelobował bramkarza.

Od 60. minuty do końca spotkania goście zaatakowali rywali, lecz nie przyniosło to efektu bramkowego.

– Przez większość część spotkania to my przeważaliśmy. W ostatniej fazie meczu rywal mocno nas przycisnął, ale udało nam się przetrzymać jego ataki – powiedział Bogdan Bartula, prezes Skawy Podolsze.

– Zagraliśmy dziś słabo. Nawet nie wiem, kogo by tu wyróżnić za dobrą postawę – powiedział Łukasz Płonka, grający trener Strumienia Polanka Wielka.

Sobota 15 sierpnia Skawa Podolsze – Strumień Polanka Wielka 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Szczyżyca (12.)

Skawa Podolsze: Woźniak, Szczerbik (70. K.Kosowski), W. Kluska, Serwatka, Banaszak, Bobik (5. Zemła), D. Bartula, T. Bartula, Szczyżyca (88. W. Kosowski), Szkółka, Żmuda (80. Czopek).

Strumień Polanka Wielka: Kołodziejczyk, Sordyl, Wójcik, Szafraniec, Nowotarski, Romanek, Gałgan (60. Wasztyl), Tobiasz (65. Łukaszczyk, 80. Płonka), Jarosz (65. Kozub), Bieszczad, Nowak.